4 rady pro výběr nejlepší matrace

Matrace přímo ovlivňuje kvalitu spánku, takže se jedná o naprosto klíčové vybavení v každé ložnici. S výběrem si proto dejte maximálně záležet, ať se vám podaří zvolit takovou variantu, se kterou budete po všech stránkách spokojení. V následujících čtyřech radách najdete cenné tipy, které vám s tím pomohou.

Dostatečná opora pro zdravá záda

Každou noc strávíme na matraci velké množství času. A to z velké části ovlivňuje případné bolesti a celkově dobrý pocit z odpočinku. S tím z velké části pomohou například ortopedické matrace, které jsou navržené přímo tak, aby ležení na nich nezpůsobovalo bolesti, ale naopak záda podpíraly v optimální zdravé poloze.

Správné rozměry a kvalitní materiály

U matrace si několikrát zkontrolujte, že objednáváte ty správné rozměry. Kromě šířky a délky záleží i na výšce, kdy někdo dává přednost vysokým matracím, ale jiný má postel takovou, kam se vejde spíše matrace nižší. O kvalitě rozhodují použité materiály výplně, kdy dobrou volbou jsou například matrace s kokosovým vláknem. Výhodou tohoto materiálu je přírodní původ v kombinaci s velmi dobrými funkčními vlastnostmi.

Snadná údržba

A protože se na matraci každý den spí, musíte myslet i na její pravidelnou údržbu. Tu zařídíte tak, že budete pravidelně měnit nejenom prostěradlo, ale postaráte se také o praní snímatelného potahu. Ten by měl být součástí každé lepší matrace a představuje klíčový prvek právě pro udržení optimální hygieny.

Vyberte si specializovaný obchod

Pokud se rozhodnete pro nákup matrace na specializovaném obchodě, má to hned několik důležitých výhod. V první řadě se jedná o místo, kde vám mohou kvalifikovaně poradit. Kromě toho ale zpravidla u specializovaného prodejce najdete dostatečně bohatý sortiment, ve kterém si zvolíte podle rozměrů i požadované tvrdosti matrace. Neposledním důvodem je i nižší cena za kvalitní matraci.