I jižní Morava má v zimě ojedinělé kouzlo

V zimních měsících není jižní Morava vyhledávanou lokalitou, což je obrovská škoda, protože i během sněhového počasí má region nevšední kouzlo. Pokud se zima opravdu vydaří, možná zažijete i něco originálního, jako jsou curling, snowkiting, ba dokonce jízda na lyžích na sjezdovce, která je položená nejníže v Evropě.

Samozřejmě, ne každého zimní dovolená na jižní Moravě láká. Představte si však, že po několikahodinových sportovních aktivitách usednete do vinného sklípku.

Curling v Brně

Brno je moravská metropole s mnoha zajímavými turistickými atrakcemi. Slyšeli jste někdy o týmovém sportu zvaném curling? Zahrajete si ho právě v Brně. I když jste ho nikdy předtím nezkoušeli, nezoufejte, protože curling je vhodný i pro úplné začátečníky. Zabavíte se.

Když už budete v tomto městě, určitě v něm zůstaňte na několik dnů. Ubytování v Brně seženete takřka na každém kroku, ať už preferujete luxusní hotel, nebo spíše rodinný a cenově přijatelný penzion.

Skiareál Uhřice a lyžařský areál Klínek Předklášteří

Jestliže hledáte na jižní Moravě lyžařský svah, na jeden narazíte, a to na Kyjovsku. Skiareál Uhřice má k dispozici 240 metrů dlouhý svah s vlekem, jehož převýšení činí 44 metrů. Svah je osvětlený a uměle zasněžovaný.

Další možností je lyžařský areál Klínek Předklášteří vzdálený zhruba 25 kilometrů od Brna. Začínající lyžaři si přijdou na své. Připraveny jsou hned tři sjezdovky, přičemž některé zvládnou pokořit i malé ratolesti.

Salon vín České republiky

V případě, že si chcete zimní pobyty okořenit, nevynechejte návštěvu vinařského sklepa. Ochutnáte výtečná moravská vína a užijete si romantické chvíle ve zrekonstruovaných prostorech sklepu v zámku Valtice.

Podívejte se na ubytování na Hotel.cz, kde najdete celou řadu ubytovacích možností, a to nejen na jižní Moravě, ale i kdekoliv v České republice.