Proč je o kratom takový zájem?

Kratom (neboli Mitragyna speciosa) je tradiční bylina rostoucí především v jihovýchodní Asii, která je známá pro své účinky. Spousta odborníků kratom doporučuje při různých potížích, především při akutní i chronické bolesti. Obsahuje spoustu sloučenin, přičemž dvěma nejdůležitějšími jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin.

Mitragynin působí na tělo podobně jako opioidní léky, kdežto 7-hydroxymitragynin ovlivňuje schopnost některých neuronů v těle vnímat bolest. Vedle úlevy od bolesti kratom vyvolává i dobrou náladu. V těle se totiž začnou vylučovat hormony dobrého pocitu, které zásobují svaly náhlými přívaly energie, což může pomoct při trénincích. Jaké má tedy kratom účinky?

Úleva od bolesti

Kratom dokáže ulevit od bolesti. Bolest se klasifikuje od toho, odkud pochází a jaké části těla postihuje. Z hlediska původu se rozděluje na nociceptivní a neuropatickou. Nociceptivní bolesti vznikají v důsledku fyzického poranění tělesné tkáně, svalu či šlachy. Neuropatické jsou zase vyvolány chronickými stavy, jako je třeba roztroušená skleróza, rakovina, cukrovka, artritida a podobně.

Bez ohledu na původ bolest ovlivňuje tělo jak po fyzické, tak i psychické stránce. Kratom je užitečný pro potlačení všech druhů bolesti, ačkoliv mimořádně dobře působí při neuropatických bolestech. Listy kratomu zmírňují bolest tím, že se vážou na receptory bolesti umístěné v centrálním nervovém systému i jinde v těle. Pro své analgetické účinky je nejvíce vychvalovaný červený kratom.

Zmírnění úzkosti a zlepšení nálady

Dalším možným zdravotním přínosem kratomu je zlepšení nálady. Uživatel má optimističtější přístup k životu. Kratom sice není opioid, ale přináší účinky, které jsou dosti podobné opioidům. Při konzumaci se mitragynin váže na opioidní receptory, jež se nacházejí v mozku a jsou zodpovědné za regulaci nálady.

V důsledku toho se zmírňují úzkostné stavy. Sedativní účinky kratomu jsou významné i při eliminaci depresí.

Zvýšení energie

Kratom je známý i pro své obrovské metabolické účinky zvyšující energetickou hladinu. Tělo tak dostává více energie a lépe se soustředí na úkoly a činnosti.

Pokud si chcete koupit tuto bylinku, podívejte se do e-shopu Kratom World, který je na trhu více než rok a má tisíce spokojených zákazníků. V nabídce má kvalitní produkty přímo z Indonésie. Zboží doručuje do jednoho až dvou dnů.