Arabština: 5 důvodů její výjimečnosti

Arabština patří mezi západosemitské jazyky a používá se především na Blízkém východě a v severní Africe. I když je na našem území považována za jednu z exotických řečí, které se nevyplatí učit, pokud nechceme odcestovat na Blízký východ, tak faktem je to, že se jedná o velmi zajímavou řeč, která získává stále více na své důležitosti i v evropském měřítku.

300 milionů mluvčích

O tom, že se nejedná jen o jakýsi minimálně používaný jazyk, svědčí fakt, že počet jejích rodilých mluvčích dosahuje téměř 300 milionů. A jelikož se arabština používá také v podobě liturgického jazyka, můžeme hovořit dokonce téměř o miliardě lidí, kteří tento jazyk využívají.

26 států

Arabsky se mluví ve 26 státech, mezi které patří například Egypt, Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Alžírsko či Jordánsko. To vše jsou země, které jsou turisticky velmi vyhledávané, a proto se rozhodně vyplatí začít navštěvovat nějaký kurz arabštiny a začít tento jazyk studovat.

Zajímavé možnosti

Země Středního východu, jako jsou Katar či Spojené arabské emiráty, jsou velmi bohaté. Navštěvováním kurzu arabštiny se tak naučíte jazyk, pomocí kterého budete schopni navázat cenné obchodní vztahy. V nejbližších letech se navíc očekává velká expanze společností z arabsky mluvících zemí na evropský trh. Arabština je tak jazykem budoucnosti, který vám otevře dveře k novým příležitostem.

Složité písmo, jednoduchá gramatika

Při studiu arabštiny se budete muset naučit číst speciální arabské písmo, které vás zpočátku asi trochu potrápí. O to více vás pak ale potěší gramatika, která je až na pár výjimek pravidelná a poměrně snadná.

Arabština není perština

Hodně lidí si zaměňuje arabštinu s perštinou, nebo je dokonce považují za jeden a ten samý jazyk. Ale kurz perštiny vás opravdu arabsky nenaučí. Sice by se mohlo zdát, že mají podobné písmo a některá slova si jsou blízká, přesto se ale jedná o dva odlišné jazyky.

Chcete-li tedy proniknout do tajů arabského jazyka, zvolte si vhodný kurz arabštiny a pusťte se do studia. Čekají na vás nejen nové jazykové znalosti, ale i zajímavosti o místní kultuře, tradicích a historii, které vás donutí si arabsky mluvící země jednoduše zamilovat.