Hlavní sezóna pro zemědělce je tady. Zvládne ji i váš Zetor?

Letní období s sebou přináší ohromné množství práce pro všechny zemědělce, kteří se starají o to, abychom měli na stolech potraviny. Pořádná porce práce od rána až do večera vyžaduje špičkové a spolehlivé vybavení. Mezi nejdůležitější prostředky patří samozřejmě traktor. Jak zajistíte, aby si hravě poradil s velkou zátěží?

Špičkový stroj

V našich končinách je nejoblíbenější značkou traktorů bezesporu český Zetor. Ten pomáhá všem zkušeným zemědělcům již od roku 1946, přičemž v dnešní době patří mezi absolutní špičku. Spousta moderních technologií a vysoká odolnost z něj dělají ideální volbu na pole. Ani nejlepší zařízení však nebude příliš dlouho fungovat, pokud se o něj nebudete vhodně starat.

Mnoho provozovatelů chybuje hlavně při nákupu náhradních dílů. Ve snaze ušetřit pořizují neznačkové či použité součástky. V jejich případě je jen otázkou času, kdy se poškodí a vezmou s sebou i další části vozu. Ať už sháníte spínací skříňky, spojky, světla Zetor, nebo vás zrovna trápí ložiska – spolehněte se jen na certifikované položky.

Opravdové úspory

O několik desítek či stovek korun vyšší investice vám zajistí naprostý klid na velmi dlouhou dobu, což vede k opravdovým úsporám. Rozhodně nemusíte jezdit až do samotného Brna, kde sídlí daný výrobce. V dnešní době si veškeré díly snadno pořídíte s pomocí specializovaných e-shopů.

Mezi nejuznávanější hráče na trhu patří třeba oblíbený online obchod BVM, jenž vám nabídne díly nejen na Zetor, nýbrž i Destu, Karosu, Avii, Tatru, Liaz, Pragu V3S a další vozidla. V mžiku seženete pracovní světlomety, součásti motoru, podvozku i veškeré další zboží.

Zajímavou možností je i repasování použitých dílů, které vám leží v garáži. Stačí si domluvit podrobnosti a v krátké době budete mít stoprocentně opravený kus doma.