Jste na Facebooku?

Sociální sítě jsou v dnešní době velmi oblíbené. U nás i ve světě vyniká především Facebook. Jeho obliba je tak velká, že na něm vzniká i závislost. Mladí lidé dokonce často pohlížení skrz prsty na ty, kteří na této sociální síti zaregistrovaní nejsou.

Facebook

A co je to přesně Facebook? Jde o sociální síť, která umožňuje komunikaci mezi uživateli. Ti, kteří jsou na této síti zaregistrovaní, mohou sdílet multimediální data a udržovat vztahy. Je také zdrojem zábavy.
Tento společenský webový systém má mnohé možnosti. Nejdříve provedete registraci a poté vytvoříte svůj osobní profil. Od té doby můžete získávat nové přátele tím, že si podáte o přátelství s dotyčným žádost a pokud vám ji odsouhlasí, stanete se přáteli. Z možností systému jsou to především:

fotky: Díky této aplikaci můžete sdílet své fotografie s ostatními přáteli. Na fotkách můžete také označovat své přátele. Ti pak na základě označení dostanou zprávu, že se na fotce nacházejí.

videa: Sdílet můžete i videa. Prohlížejí se pomocí technologie Flash. I zde můžete označit přátele.

události: Touto aplikací dáte vědět svým přátelům o něčem, co se aktuálně děje, např. o nějaké akci.

zeď: Má ji na svém profilu každý uživatel. Tato aplikace je hlavním dějištěm. Lidé si tu píší různé vzkazy.

dárky: Zajímavá aplikace, díky které si uživatelé mezi sebou posílají virtuální dárky.
Facebook má mnohé další možnosti a využít se dá také jako propagační nástroj, který lze uchopit různě. Základní formou je založit profil vaší firmy a poté kolem něj utvořit co největší okruh lidí. Složitějšími formami se zabývají různé propagační agentury. Na jedné straně stojí skalní uživatelé Facebooku, kteří jsou mnohdy na sociální síti závislí. Na druhé straně jsou odpůrci, kteří považují Facebook za narušování soukromí. A co si o této
sociální síti myslíte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *