Je lepší stolní počítač nebo notebook?

Rozhodli jste se koupit si nový počítač a přemýšlíte, zda bude pro vás lepší stolní počítač, nebo zda dáte přednost notebooku? Co bude pro vás výhodnější?

Stolní počítač versus notebook

Někteří lidé dávají přednost stolnímu počítači, jiní si nedokáží představit svůj život bez notebooku, který mají stále při sobě. Záleží na konkrétním uživateli a na tom, na jaké účely ho bude dotyčný používat.

Výhody stolního počítače
Jednou z hlavních výhod stolního počítače je pořizovací cena, která je menší než u notebooku. Levnější jsou i opravy či komponenty do počítače. Chcete-li na svém počítači hrát hry, rovněž se vám bude snadněji ovládat stolní počítač.

Stolní počítač je také lépe přizpůsobený uživateli. To se především týká moderních monitorů, které namáhají méně oči. Mají také většinou pohodlnější klávesnici a ovládání myší je jednodušší než tauchpadem. Na druhou stranu není problém si myš k notebooku dokoupit.
Potěší vás i delší životnost stolního počítače. Ta se pohybuje kolem sedmi let. U notebooku je to cca 3 roky.

Výhody notebooku 

Hlavními výhodami notebooku je jeho mobilita a skladnost. Notebook si můžete vzít na chatu, na obchodní schůzku…Zkrátka kamkoliv. Navíc vedle klasických notebooků máme ještě netbooky, které jsou ještě menší a vejdou se bez problémů i do kabelky. Notebooky jsou lehké a nezaberou vám příliš místa. Doma je můžete uschovat do šuplíku. Nevyžadují stále místo tvořené počítačovým stolem.

V poslední době se velmi rozšířily notebooky. Nevypadá to však, že by mohly zcela vytlačit stolní počítače. Ty mají mnohé vlastnosti, které uživatelům notebook poskytnout nemůže. Alespoň prozatím…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *