Milujete letní cyklovýlety? Víme, jak snadno převezete kola pro celou rodinu

Letní období přímo vybízí k nasednutí na kolo a pořádnému rodinnému výletu. Jak ale vyřešit přepravu kol, aniž byste museli kupovat kdovíjak specializované vybavení? Máme pro vás suprový tip.

Jednoduchý nosič na střechu auta

Možná jste už kolikrát viděli automobily, které byly kvůli převozu několika kol ověšené jako vánoční stromek. Kupování vozíků a dalších složitých konstrukcí na tažné zařízení je poměrně nevýhodné. Mnohem lepší, snadnější a levnější volbou je klasický nosič kol. Jedná se o jednoduché nosníky, které se upevňují na podélníky (do pevných bodů ve střeše, nebo pod střešní lem). Váží pouze pár kilogramů a zacvaknete je během minutky. Nic složitého.

Takový střešní nosič kol unese klidně až čtyři bicykly. Snadno tak převezete vybavení pro úplně celou rodinu. Navíc stojí pouze nižší tisíce korun. V porovnání se složitými konstrukcemi na nosné zařízení pakatel. Nosič navíc nemusíte po každém cyklovýletu sundávat. Prostě jej necháte na autě a budete jezdit s ním. Díky svému malému profilu nijak neovlivní jízdu. Mnoho produktů lze použít pro různé typy aut. Vždy se však raději předem podívejte, abyste nešlápli vedle. Mezi menší nevýhody takového řešení patří poměrně složitá manipulace s kolem. Pokud jste nižší postavy, budete se muset snažit. Pokud jste vysocí, zvládnete to raz dva. S postavenými koly se nemusíte vejít do krytých parkovišť s nižším stropem.

Zvolte si správný nosič

Chcete co nejdříve vyrazit na pořádný cyklovýlet? V oblíbeném e-shopu Hakr Brno na vás čeká více informací a inspirace. Tento online obchod má ve své nabídce desítky kvalitních nosičů pro různé typy aut za fajn ceny. Díky tomu si hravě vyberete ideální konstrukci pro své účely a budete moci spokojeně cestovat kamkoliv.