Nejkrásnější místa Chorvatska

1. Plitvická Jezera

Plitvická jezera jsou nejznámějším chorvatským národním parkem a patří k nejkrásnějším přírodním památkám v Evropě. Park je tvořen šestnácti jezery nádherné zeleno-modré barvy. Jezera jsou rozmístěna stupňovitě za sebou v délce 7km a jsou vzájemně propojena překrásnými vodopády a kaskádami. Můžeme zde nalézt až 90 vodopádů.

2. Dubrovník

Dubrovník je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na Jadranu. Říká se mu také perla Jadranu. Nejcennější památkou je zachovalý neporušený obranný systém obklopující staré město. Tvoří jej 1940m hradeb kolem starého města z 8. až 17.století. Hradby jsou místy silné až 6m. Nezaměnitelnou atmosféru města vytváří bludiště úzkých kamenných uliček.

Dnešní podobu město získalo po katastrofickém zemětřesení roku 1667, kdy byla zničena většina města. Značná část historického jádra pochází z období rekonstrukce města.

3. Národní park Krka

Národní park Krka patří se svými jezery a vodopády k nejkrásnějším a nejvýznamnějším přírodním památkám Chorvatska. Park zahrnuje větší část toku řeky Krky, která na své cestě k moři vytváří četná jezera, slapy a peřeje.

Nejnavštěvovanější části parku je Skradinsky buk, který je protkán množstvím stezek a lávek umožňujících krásnou prohlídku krasových jevů s možnosti koupání pod překrásnými vodopády.

4. Zlatni rat (Zlatý roh)

Zlatni rat je nejoblíbenější pláží Chorvatska, a je také označována jako nejkrásnější. Nachází se na třetím největším chorvatském ostrově Brač asi 1,5km od letoviska Bol. Zlatni rat je úzký oblázkový klín vybíhající do moře.

Oblázková pláž má tvar rohu, který se neustále mění v závislosti jak jsou oblázky unášeny mořskými proudy. Jednou je zahnutý doprava, jindy doleva.

5. Římský amfiteátr v Pule

Chorvatské město Pulu, které se nachází na jihu poloostrova Istrie, založili Římané ještě před našim letopočtem. K nejznámějším památkám zde patří Římský amfiteátr, který byl postaven v 1.století n.l. Do jeho ochozů se vešlo až 23tisíc diváků. Svými rozměry 130x105m patří k největším na světě. Můžeme zde vidět 72 oblouků, které se dochovaly dodnes. V době jeho největší slávy se zde konaly gladiátorské zápasy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *