Na škody, které způsobíte zaměstnavateli, se můžete efektivně pojistit

Protože nikdo z nás samozřejmě není neomylný, nabízí se často možnost pojištění v souvislosti s různými činnostmi. Jedno z nejvyužívanějších pojištění se v této oblasti stává možnost pojistit se na škody, které můžete způsobit v rámci pracovněprávního vztahu. Taková škoda je obvykle nechtěná, ale její následky mohou být nemalé, právě proto se také pojistka vyplatí. Sjednat si ji mohou jak samotní zaměstnanci, tak může své zaměstnance pojistit i sám zaměstnavatel hromadně, a to třeba za zvýhodněných podmínek.

Vybírat lze z různých variant pojištění

Jak už to tak bývá, také v tomto případě si můžete vybrat různé varianty pojištění, podle toho, jakou pojistnou ochranu vlastně potřebujete. Hodně to souvisí s tím, jaká je míra rizika, která souvisí s vámi vykonávanou prací. Můžeme si tady dát za příklad pojišťovnu ERGO, která v tomto ohledu nabídne hned tři varianty pro různé skupiny zaměstnanců. Jedná se o varianty:

  • Standard
  • Řidič
  • Řidič PLUS

Pro většinu zaměstnanců stačí už základní pojistka

Pokud se podíváme na jednotlivé varianty pojištění blíže, tak pojistka Standard sama o sobě obvykle pokryje drtivou většinu případů. Pojištění profesní odpovědnosti v některé z rozšířených variant, tedy Řidič nebo Řidič PLUS, potom využijí zaměstnanci, kteří využívají služební vůz. Variantu PLUS potom využijí také řidiči, kteří mají služební vůz i k soukromým účelům.

Samotná pojistka nabídne celou řadu výhod a jistot, kdy se například jedná o pojištění, které vám platí celosvětově. To znamená, že se nemusíte obávat například při služební cestě v zahraničí. Pokud si u konkrétní pojišťovny sjednáte také jiné pojišťovací produkty, můžete automaticky získat další slevu na pojistku. Z toho také vyplývá, že jestliže už plánujete využít více pojišťovacích produktů, vyplatí se vám to obvykle řešit v rámci jedné pojišťovny.