Turistická místa v Německu

Seznamte se s nejzajímavějšími turistickými místy v Německu.

Bavorský les

V lesnatém kraji mezi Dunajem, Šumavou a rakouskou státní hranicí požívá národní park Bavorský les (Bayerischer Wald) zvláštní ochrany. Byl založen v roce 1970 jako první německý národní park. Hlavní slovo tu má příroda.
Bavorský les se zdvíhá severně od Dunaje mezi Řeznem a Pasovem a rozložitým hřbetem sleduje tok řeky od severozápadu na jihovýchod.

Berchtesgadener a okolí

Region Berchtesgadener a okolí má nádhernou polohu v jihovýchodním cípu Bavorska – na severu je předhůří Alp s idylicky položeným jezerem Abtsdorfer See, na jihu ční působivé horské vrcholky. Region zahrnuje známé obce Berchtesgaden, Schönau u jezera Königssee a Bad Reichenhall, stejně tak dosud takřka neznámé vesnice a města jako Anger, Marktschellenberg nebo Laufen.

Krušné hory

Krušné hory (Erzgebirge) – kde vlastně leží? Nejdříve o Krušných horách prozraďme, že je to region plný překvapení a zážitků v každém ročním období. A to nyní znamená: směr jih!
Je to jedna z nejvýznamnějších rekreačních oblastí Saska. Toto atraktivní středohoří plné lesů na hranici s Českou republikou začíná u hory Fichtelberg u Oberwiesenthalu.

Baltské moře

Baltské moře (Ostsee) je mělké vnitřní moře severního Atlantského oceánu mezi severní a střední Evropou.
Název Baltské moře je odvozen od pevninského výběžku Pobaltí, který sahá od polského Štětína až k Tallinu ve Finském zálivu. Baltské moře má rozlohu asi 440 000 čtverečních kilometrů a jeho obsah soli se pohybuje okolo 1,5 procenta. Průměrná hloubka je 52 metrů.

Ostbayern

300 kilometrů dlouhý je pás východobavorského okrajového pohoří, které sahá od Steinwaldu po jihovýchodní roh Bavorského lesa až k hranici s Rakouskem.
Na západě a severu hraničí východní Bavorsko s Franky, na jihozápadě s horním Bavorskem, na jihu s horním Rakouskem a na severovýchodě hraničí tento region s Českou republikou. Východní Bavorsko se dělí na čtyři území: Bavorský les, hornofalcký les, bavorskou juru a dolní Bavorsko.

Rýn

Kdo se rozhodne putovat podél Rýna po cestě dlouhé 1320 kilometrů od pramene ve Švýcarsku až k jeho ústí do Severního moře, bude nadšen především oblastí středního Porýní mezi městy Mohučí a Bonnem.
V místech, kde Rýn mezi městy Bingen a Koblenz protéká pohořím Schiefergebirge, leží součást světového dědictví UNESCO – Oberes Mittelrheintal – Horní Střední Porýní. Tato oblast je symbolem německé hradní romantiky.

Pobřeží Baltského moře

Šlesvicko-holštýnské pobřeží Baltského moře je dlouhé 385 kilometrů. Skládá se z mírně se svažujících písčitých pláží, bizarních skalnatých útesů, zálivů a dlouhých zátok, které se táhnou hluboko do vnitrozemí: Flensburská zátoka, Schlei, Eckernfördská zátoka, Kielská zátoka a Lübecká zátoka. Mezi Kielskou zátokou a Lübeckou zátokou leží tzv. „tečka nad i“, baltský ostrov Fehmarn. Ten je obilnicí celého Šlesvicka-Holštýnska.

Oberbayern

Horní Bavorsko je země ležící mezi řekami Lech a Salzach, mezi údolím Altmühltal a Bavorskými Alpami. Jeho pohoří sahají od skalnatých oblastí pohoří Wettersteingebirge na západě až k nejvyšší hoře Německa – Zugspitze.
Symbolem tohoto regionu však nejsou vysoká pohoří nebo známé hory, ale početná jezera, říční údolí, rozsáhlé roviny a kopečky, sytě zelené luční svahy a lesy, příjemné vesničky, jako vystřižené z obrázkové knížky a turisticky lákavá města.

Franky

Stále zelené středohoří na severu Bavorska tvoří 15 regionů o celkové rozloze asi 30 000 kilometrů čtverečních. Pro mnoho hostů je tento region „Německem v malém“. Více než polovinu území Frank tvoří 9 přírodních parků.
Pozoruhodná je nejen fascinující příroda Frank, ale i města s významnou historií. Norimberk, Bayreuth, Würzburg, Bamberg, Kulmbach, Ansbach, Aschaffenburg nebo Eichstätt,a nesmíme zapomenout na Dinkelsbühl a Rothenburg či Tauber, jsou města s architektonickými skvosty.

Zugspitze a okolí 

Úžasným zážitkem pro milovníky přírody je region kolem Zugspitze, kterou tvoří čtyři údolí, Ammergauské Alpy, Modrá země, Karwendel a úpatí Zugspitze.
Na nejvyšší hoře Německa Zugspitze (2 963 m), je člověk blízko nebe a hvězd. A tady na vrcholku hory, kde stojí kříž, je nejen nejvyšší bod Německa, ale také jeho nejzazší bod. Návštěvníka zde čekají kromě velkolepých horstev půvabná údolí, čistá jezera a přírodní rezervace, to vše zarámované jedinečným panoramatem. Nemusíte být rozeným horolezcem, abyste se vydali do tohoto mimořádného světa horských velikánů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *