Co vědět, než si necháme vytetovat obočí?

Tetování obočí dnes může provádět prakticky kdokoliv, kdo si koupí příslušné vybavení. Jen v Praze najdeme takových míst desítky. Jak ale poznat to správné studio, kde budeme v dobrých rukou? A jak se na proceduru připravit, aby výsledkem byla naše maximální spokojenost?

10 kroků co (ne)dělat před zákrokem

1)  Make-up artistky potřebují vidět, jak vypadá obočí v přirozeném stavu, jejich zbarvení, sílu a směr růstu. Proto doporučují před procedurou chloupky netrhat, nestříhat ani jinak upravovat.

2)  Nekuřte minimálně dvě hodiny předem.

3)  Přísná příprava se týká i stravování. Den před zákrokem nesmíme jíst těžká a kořeněná jídla a pít alkohol. Vysadit musíme i další stimulační nápoje, mezi které patří například energetický nápoj, káva i silný čaj. Způsobují ředění krve, což může zapříčinit komplikace.

4)  Stejně tak nesmíme alespoň 30 dní používat pečující kosmetiku a séra na obočí, akné či proti stárnutí pokožky.

5)  Krev ředí i některé léky. I ty musíme 10 dní před termínem vysadit. Dva dny před podstoupením tetování se toto omezení týká i léků proti bolesti.

6)  Naše pokožka musí mít co nejpřirozenější barvu, podle které bude specialista určovat odstín pigmentu. Poslední přibližně dva až čtyři týdny před aplikací se proto musíme vyhnout opalování i soláriu.

7)  Antibiotika můžou zapříčinit, že tělo pigment nepřijme. Proto je dva týdny před i po zákroku nesmíme užívat.

8)  Posilování a jiné silné rozproudění krve je také 24 hodin předem zakázáno.

9)  Náš obličej by měl být v co nejsilnějším a nepřirozenějším stavu. Proto bychom neměli podstupovat chemické peelingy, botox a další vylepšování v okolí čela alespoň tři měsíce předem.

10)   Rybí olej, vitamin E a další výživové doplňky prospívají stavu vlasů a nehtů, dva dny před procesem je ale lepší je vynechat. 

Jak poznáme dobré studio?

1)  V první řadě dobré studio rozhodně neurčuje cena. Naopak. Příliš nízká částka a podezřele výhodná nabídka by nás měla varovat. Za dobrý permanentní make-up si zkrátka připlatíme, většinou kolem pěti tisíc korun.

2)  Nejlepším důkazem kvality studia jsou doporučení předchozích klientek. Ty se naštěstí rády podělí se svými zkušenostmi na internetu, takže není problém si o kosmetoložce vyhledat reference.

3)  Důležité také je, kolik zkušeností už make-up artistka má. Proto je dobré si o ní zjistit co nejvíce, včetně délky praxe.

4)  Po příchodu do studia nám mnoho napoví celkové prostředí. Je čisté, hygienické, cítíme se v něm dobře? Jaké jsou naše první instinkty? Nesmíme zapomínat, že microblading, jako každé tetování, aplikuje pigment jehlami. Takže sterilita nástrojů je klíčová.

5)  Správného specialistu by nemělo nic zaskočit. Žádná otázka. Proto je dobré se ptát a to hodně a na cokoliv, co nás ohledně tetování obočí může napadat.

6)  Artistka nám musí před zákrokem podat všechny potřebné informace. Jak se na proceduru připravit, jak bude probíhat a jak o sebe následně pečovat. Pokud se zdá, že příliš spěchá a některý krok vynechává, ztrácí důvěryhodnost.

7)  Nesmíme se nechat odbýt a trvat na předkreslení výsledného obočí. Pokud si ještě nejsme jistí, jak chceme, aby naše obočí vypadalo, můžeme si nanést svůj běžný denní make-up. Tím pomůžeme kosmetičce utvořit si představu o konečném vzezření.

8)  Být v dobrých rukou znamená cítit maximální péči. Odbornice s námi bude konzultovat vše, včetně pigmentu a tvaru obočí, které společně vybereme.

Konečný výsledek samozřejmě ovlivní i naše následná domácí péče. O té by nás měl make-up artista podrobně informovat. Máte už zkušenosti s permanentním obočím? Jaké jsou?