Vybíráte hotel v Praze? Těchto rad se držte

Praha je velmi častým cílem nejenom turistů ze zahraničí, ale i turistů tuzemských. Jelikož nabízí opravdu mnoho krás, těžko se dají stihnout za jeden den. I proto je na místě vyhledat vhodný hotel. Jak na to? Držte se osvědčených rad a tipů.

Zajímejte se o kvalitu

Dobrým ukazatelem kvality jsou samozřejmě hvězdičková hodnocení. Neberte je však jako jedinou bernou minci. Při výběru se mnohdy setkáte s tím, že mnohé hotely v Praze s označením tří hvězd mají kvalitu podobnou, jako čtyřhvězdičkové. Hlavně pokud jde o několik věcí, kam můžeme zařadit:

  • Čistotu
  • Stáří vybavení
  • Vstřícnost personálu

Poloha je důležitá

Je jedno, zda do Prahy cestujete autem, nebo veřejnými dopravními prostředky. Poloha je jedním z velmi důležitých parametrů. Když volíte auto, měli byste se k hotelu nejenom snadno dostat, ale také mít kde zaparkovat. Pokud přijíždíte veřejnou dopravou, je vhodné myslet na existenci zastávek MHD. Dále by měla být poloha hotelu ideální pro poznávání okolí. Určitě je dobrou volbou vybrat hotel v centru Prahy, u kterého stačí udělat pár kroků, a jste u prvních pamětihodností. S dostupností MHD zde také nebývá problém.

Neplaťte zbytečně vysoké ceny

Jak brzy zjistíte, ceny hotelů se mohou výrazně lišit. Určitě není dobré přeplácet zbytečně přemrštěné sumy. Podívejte se, co je standardem a podle toho volte optimální cenovou hladinu. Tu ovlivňuje nejenom lokalita a kvalita hotelu. Vliv může mít i termín. Pokud je žádaný, z důvodu různých událostí, může se cena vyšplhat i o desítky procent výše.

Co je k dispozici v segmentu služeb?

Hotel není nutné brát jenom jako místo určené k přespání. Může to být i místo, kde se chcete dobře nasnídat a navečeřet, nebo si dát drink v místním baru. Také můžete mít potřebu si po náročném dni odpočinout v místním wellness centru. I nabídku těchto služeb, je dobré brát v potaz, při výběru hotelu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *