3 největší mýty týkající se nákupu autobaterie

Už máte autobaterii ve vašem autě více než 4 roky a zdá se vám, že je startování čím dál tím složitější? Pak se rozhodně nebude jednat pouze o zdání, ale tvrdou realitu. Kapacita baterie je nejspíše na minimu, o čemž se možná přesvědčíte již v momentu, kdy ji budete chtít opětovně nabít. Proto zřejmě nastane čas na výměnu za nový kus. Vybrat tu správnou novější baterii nemusí být jednoduché, a to obzvláště uvěříte-li některé z nepravd, jež o autobateriích bohužel především na internetu kolují. O jaké fámy se jedná?

Čím vyšší kapacita, tím lépe

Ano, kapacita autobaterie do auta je bezesporu velmi důležitou charakteristikou. Nicméně neplatí to, že musí být pro každé auto co možná nejvyšší. Uvádí se v ampérhodinách a udává, jak velkou míru startovacího proudu dokáže vozu autobaterie dodat za jednotku času. U vozů vybavených benzínovými motory si bohatě vystačíte s autobaterií mající kapacitu do 60 Ah. U dieselů je zapotřebí vyšší, a to přes 70 Ah. Vložíte-li do vozu autobaterii s vyšší kapacitou, nic se nestane, nicméně utratíte za ni zbytečně moc peněz a více energie stejně nezískáte.

Bezúdržbové baterie jsou lepší

Na první pohled by se mohlo zdát, že bezúdržbové autobaterie jsou z hlediska péče pohodlnější. Skutečně do nich není nezbytné dolévat destilovanou vodu, a udržovat tak správnou hladinu elektrolytu. O úplné bezúdržbovosti ale nemůže být řeč! Každou baterii je nutné čas od času dobíjet a hlídat výstupní proud.

Na rozměrech nezáleží

Naprostý nesmysl. Neexistuje univerzální varianta, jež by seděla v každém vozu. Je zapotřebí vybírat autobaterie podle typu auta. Rozhodně to není nic složitého. Učinit tak můžete bez problémů klidně i online třeba v eshopu společnosti Nekvinda zemědělská technika. Tady lze dokonce napsat přímo do konfigurátoru příslušná data a autobaterie vám bude v několika variacích vybrána.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *