Bio kosmetika se dostává stále více do popředí

Pokud nad zdravím přemýšlíte více než kdy jindy, s velkou pravděpodobností jste se dočetli, že je důležité zapojit do jídelníčku rostlinnou stravu, která je plná vitamínů a minerálů. I v kosmetickém světě si tento poznatek uvědomují, a proto spousta výrobců začíná měnit výrobní postupy a zaměřovat se na čistě přírodní složení.

Zapomeňte tedy na produkty běžně dostupné v drogeriích, ale spíše se zaměřte na českou malovýrobu. Pečlivě produkty do svého sortimentu vybírá například e-shop Ekokočka, pro něhož je bio kosmetika na prvním místě. V nabídce má však nejen kosmetiku v podobě krémů, mýdel a mastí, ale i různé oleje, svíčky a další drobnosti.

Výhody bio kosmetiky

V první řadě neobsahuje škodlivé chemikálie, jako jsou těžké kovy, azbest, umělá barviva, vůně anebo GMO složky, které se desetiletí cpou do kosmetiky. Věděli jste o tom, že až 60 % toho, co na sebe nanesete, končí v oběhovém systému? Cestou ke zdravé pokožce je tedy bio kosmetika bez toxických látek, která funguje stejně dobře, ne-li lépe než tradiční kosmetické přípravky.

Jestliže patříte mezi ekologicky smýšlející skupinu, bio kosmetika je pro vás jako stvořená, protože je ekologická, a to nejen složením, ale i obalovým materiálem. Snižte tedy uhlíkovou stopu.

Přírodní bio kosmetika není testovaná na zvířatech. Zároveň neobsahuje živočišné extrakty a vedlejší produkty.

Ekokočka má širokou nabídku kosmetiky

Ekokočka není jen obchod, ale je to kouzelné místo, kde se mísí vůně a tradice. Na první pohled je to malý krámek o pár metrech čtverečních, ale ve skutečnosti skrývá nekonečný svět voňavých pokladů od mýdel přes krémy a masti až po oleje a svíčky. Ekokočka funguje nejen jako kamenná prodejna, ale i jako e-shop s širokou nabídkou produktů od malosériových producentů.