Bazén, nebo vířivka? Vstupte do nové sezony správnou volbou

Zima se s námi pomalu loučí, a tak mnohé z nás již přepadají myšlenky na slunečné dny u vody. Pokud právě také řešíte otázku vodního prvku do zahrady, zbystřete. Možná ještě zjistíte, že bazén či zahradní jezírko nemusí být jedinou volbou. Na scénu totiž může přijít venkovní vířivka – a jako lákadlo hned v úvodu prozradíme, že při správně zvoleném modelu si ji oproti bazénu či jezírku budete moci užívat celoročně, tedy i v mrazech.

Prodej vířivek zažívá boom

Pokud bychom měli vyhodnotit, proč mají prodeje vířivek rostoucí trend, jsou důvody poměrně jednoduché.

· Pro vířivku stačí poměrně malý prostor – na zahradě či terase.

· Venkovní vířivku není třeba zapouštět do země ani zastřešovat.

· Při správně zvoleném modelu lze vířivku používat celoročně.

· Vířivka podporuje fyzické i psychické zdraví.

Zdravotní přínosy venkovní vířivky

Vířivky jsou mnohdy brány jen jako místo relaxace či posezení se sklenkou šampusu v ruce. To bychom ji ale hodně podceňovali. Vířivka díky proudům vody:

· masíruje celé tělo a uvolňuje svalové napětí;

· zlepšuje pohyblivost kloubů;

· zlepšuje stav pokožky a odbourává celulitidu;

· podporuje imunitu;

· přispívá k uvolňování endorfinu, hormonu štěstí, a tím prospívá psychice.

Funkcí a přínosů však může v závislosti na daném modelu nabídnout mnohem více. Zvolit můžete například chromoterapii, tedy terapii barvami, nebo unikátní omlazující bublinkovou terapii MicroSilk – tu najdete u modelů švédského výrobce IQue Sweden.

Doporučení na závěr

Jak vidíte, vířivka vám toho může opravdu nabídnout více než bazén či zahradní jezírko. Pokud si tedy chcete užívat jejích výhod, neměla by vám na zahradě či terase chybět. Při jejím pořizování však buďte opatrní – prodej vířivek je dnes běžný u spousty prodejců, ne vždy se však jedná o kvalitní modely. Nakupujte proto u renomovaných prodejců, kteří nabízejí modely renomovaných výrobců. Ušetříte si tak spoustu starostí.