Celoživotní zážitek? Safari v Africe!

Už aby ta koronavirová pandemie, která zachvátila celý svět, skončila, nemyslíte? A my mohli znovu dýchat, objímat se, chodit do kaváren, restaurací, divadel, kin a cestovat. To zatím sice můžeme jen prstem po mapě, ale nic nám nebrání v tom si tu první pokoronavirovou cestu do posledního puntíku naplánovat. Kam byste se rádi vydali? Co třeba na safari do Afriky?

„Krása africké přírody je dech beroucí,“ jak vám zcela jistě potvrdí každý, kdo divokou Afriku kdy navštívil. A velmi pestrá. Najdete tu suché pouště, vlhké a horké tropické pralesy, vyprahlé náhorní plošiny. Rozsáhlé plochy Afriky stále tvoří panenská a civilizačním tlakům odolávající příroda lákající cestovatele z celého světa. A vy se k nim můžete přiřadit.

Největší africké atrakce

Mezi největší africké atrakce jednoznačně patří egyptské pyramidy v Gíze a starobylá města Maroka a Tuniska. Díky příjemnému klimatu a pestrému podmořskému životu je však vyhledávaným místem odpočinku i pobřeží Rudého moře. A milovníci té nejdivočejší přírody zase většinou míří na safari.

Afriku musíte zažít

safari v Africe nestačí jen číst. Vy ji musíte zažít. Těžko zprostředkovatelné jsou především zvuky černého světadílu. Řev ptáků, lvů a slonů, který vám nepřenese ani ten nejlepší soundsystém. Nezapomenutelné však jsou i západy slunce nad deltou řeky Okavango plné slonů, hrochů, leopardů a krokodýlů. Ale také lagun, říček a mokřadů pokrytých obrovskými květy leknínů. Ráj nejenom pro milovníky divoké přírody, romantiky a snílky. Navštívit však můžete i severnější rezervace Linyanti a Chobe, kde na vás spolu s největším stádem slonů v Africe zase budou čekat lvi a antilopy.

Safari v Botswaně vás nezklame

Nezapomenutelným zážitkem je pravé safari v Botswaně. Mnoho exotických druhů zvěře v čele s plameňáky, zebrami, antilopami a pštrosy žije v botswanském národním parku Chobe. Na dosah tu máte i kořeny lidské civilizace na solných pláních Makgadikgadi, které jsou spojovány se začátkem evoluce homo sapiens. Stejně jako nejznámější africkou dominantu, slavné Viktoriiny vodopády na řece Zambezi.

Hezky se to čte, že? Říká se, že plánování mnohdy předčí realitu. To ale na Afriku neplatí. Africké safari dokonce většina těch, kteří jej absolvovali, řadí ke svým celoživotním zážitkům. A věřte, že mnohdy jde o otřelé cestovatele.