Investiční zlato je v současné době nejvhodnější formou uložení peněz

Spousta českých domácností žije od výplaty k výplatě. Ty, které jsou na tom lépe, by měly pořádně zvážit, jak s ušetřenými penězi naloží. Pokud je nechají jen tak ležet na běžném účtu, připravují se o ně. Vlivem inflace si za ně totiž časem koupí méně, než by si pořídily nyní.

Lidé tohle ví, problém inflace je obecně známý. Co už však není tolik známé, je jeho řešení. Kam tedy peníze dát, aby byly před inflací chráněny?

Kde se vaše peníze určitě nezhodnotí?

Klasický účet je nejhorší volbou, tam jsou úroky prakticky nulové. Ani spořicí účet není vhodný, na těch se úroky pohybují kolem jednoho procenta. A termínované vklady? Mívají úrok kolem 2 %, což inflaci opět nepokrývá.

Nemusíte hned nakupovat akcie nebo přemýšlet o jiných rizikových investičních způsobech. Vhodným způsobem uložení peněz je zlato!

Proč se zlatu vyplatí věřit?

Světové zásoby zlata jsou konečné a snižují se, což má vliv na jeho stabilně rostoucí hodnotu. Klidně se podívejte na graf vývoje ceny zlata, v dlouhodobém horizontu vždy zaznamenáte růst.

Investiční zlato neovlivňují ekonomické krize ani oslabující měny. Je imunní vůči světovému dění, proto zájem o něj stoupá hlavně v dobách válek, ekonomických krizí nebo právě pandemií.

Výhodou je, že ho máte fyzicky u sebe. Svůj slitek či minci můžete uchovávat v trezoru nebo doma v šuplíku. Nezničí ho ani povodeň, neohrozí vás pád žádné finanční instituce.

Jaké investiční zlato nakoupit?

Za investiční zlato se považují zlaté slitky a mince. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Je tedy třeba sáhnout po zahraniční produkci. Ze slitků jsou u nás oblíbené zejména ty švýcarské, z mincí například rakouské. Dejte si pozor, české mincovny sice vyrábí mince, nýbrž pamětní. Jejich cena je navýšena o sběratelskou hodnotu, na uchování hodnoty peněz tedy nejsou vhodné.

Pokud se nechcete splést při nákupu, nakupujte pouze u ověřených prodejců specializujících se právě na investiční zlato. Jedním z nich je společnost Zlaté mince – Numismatika s kamennou prodejnou v pražském Obecním domě a e-shopem Zlate-mince.cz. Tam si v klidu nakoupíte i z pohodlí domova.