Chorvatsko jako každoročně otevírá náruč pro české turisty

Chorvatsko se neomrzí. Kdo byl v této přímořské krajině s průzračným a slaným mořem poprvé, určitě se rád bude vracet. V Chorvatsku je totiž stále co objevovat. Ať už poznáváte nová místa, kde se rádi rekreujete, anebo se pouštíte do výprav za kulturním a historickým poznáním, Jadranské pobřeží i vnitrozemí pokaždé ukážou nějaké nové, čarokrásné tajemství.

Vydejte se za poznáním chorvatské historie i krásami národních parků

Připočteme-li k historickým památkám, přírodním krásám, národním parkům ještě zdravou přímořskou stravu, zemité víno, olivový olej, rakiji, mořské plody – ve výsledku dostaneme komplex samých pozitiv, kvůli kterým stojí za to se do Chorvatska vypravit. Můžete se vydat na jízdu k moři vlastním autem, autobusem či vlakem. Pro jízdu autem je třeba obrnit se trpělivostí, pokud si naplánujete pobyt u moře na začátku prázdnin. Při průjezdu přes Rakousko, Slovinsko, Černou Horu, nebo Slovensko a Maďarsko je nutné počítat s poplatky na dálnicích anebo delší cestou. Jak říká klasik: je to sice delší, zato horší cesta – tím je myšlena levnější, ale zdlouhavější varianta přes Slovensko a Maďarsko.

Ubytování v moderním hotelu u pláže poskytuje komfort a dostatek vyžití

Dopředu je rovněž třeba zajistit si Chorvatsko ubytování. Někdo dává přednost kempům, jiný apartmánům, robinsonádám, pobytu v soukromí, další upřednostňuje Chorvatsko hotely. Kupříkladu Alga hotel – Tučepi se nalézá tři kilometry od Makarské, je situován 50 metrů od malebné oblázkové pláže vhodné pro děti a 250 od centra města. V hotelu se nalézá 327 hotelových pokojů, tři suity, které disponují balkony s výhledem buď na moře, nebo do parku. V hotelu je dostatek sportovišť i zábavních prostor pro děti, jakož i vnější a vnitřní bazény. Strávníkům se podává polopenze v hotelové restauraci, předvádí se jim balkánský způsob vaření, v areálu jsou pekárna, pizzerie a nedaleký sklípek Keštelet s typickou dalmatskou stravou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *