Došla vám už trpělivost? Jak si pořídit automatický zavlažovací systém?

Pokud vás nebaví zalévat zahradu ručně, možná je načase investovat do automatického zavlažovacího systému. Tyto systémy lze instalovat odděleně od zbytku zavlažovacího systému a přinášejí řadu výhod. Automatické zavlažovací systémy vám ušetří čas i vodu. A to jsou dnes komodity, které se počítají. Jsou také účinnější než ruční zavlažování, takže ve výsledku budete mít zdravější rostliny. A pokud máte velkou zahradu, může pro vás být automatický zavlažovací systém skutečnou záchranou.

Nebojte se automatického zavlažování

Instalace automatického zavlažovacího systému je poměrně jednoduchá. Je třeba vést přívodní potrubí od zdroje vody (vodovod, vrt, studna nebo retenční nádrž) k různým zavlažovacím hlavicím kolem vašeho domu nebo na zahradě. Hlavní přívodní potrubí je napojeno na řadu kohoutků či dálkově ovládaných ventilů, které jsou následně připojeny k zavlažovacím hlavicím. Systém se zapíná a vypíná na hlavním ventilu a můžete jej nastavit tak, aby každý den zavlažoval po určitou dobu. K tomu vám pomůže časovač.

S čidly to bude ještě snazší

Můžete si také pořídit automatické zavlažovací systémy, které obsahují čidla, jež zjistí, kdy prší, a systém automaticky vypnou. To znamená, že se nikdy nebudete muset obávat, že vaše rostliny dostanou příliš mnoho nebo příliš málo vody. Zní to lákavě a jednoduše? Lákavé to beze sporu je, jednoduché až zas tak moc ne. Abyste na nic nezapomněli, raději si nechte na automatický závlahový systém připravit předem projekt. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením a zajistíte hladký průběh instalace. Díky projektu budete se závlahou dlouhá léta spokojeni a nestane se vám, že byste po pár měsících či dokonce týdnech používání zjistili, že chcete něco jinak.

Proč říct ano automatickému zavlažování?

Automatický zavlažovací systém je skvělým zařízením, které vám pomůže ušetřit čas a vodu. Je účinnější než ruční zavlažování, takže budete mít zdravější rostliny. Instalace automatického zavlažovacího systému je poměrně jednoduchá a nezabere mnoho času. Veškeré komponenty závlahového systému navíc seženete na eshopu se závlahami online. Pokud nejste manuálně zruční, můžete si na ní dokonce najmout odbornou firmu, která vám vše připraví na klíč. A pak už jen zaléváte, a přitom šetříte časem, vodou i penězi.