Chytré telefony jsou k nezaplacení

Mobilní telefony jsou už nějaký ten pátek běžnou součástí našich životů. Dnes se, na rozdíl od ještě poměrně nedávné minulosti, však již moc nepoužívají tlačítkové verze, ale spíše takzvané smartphony. Jedná se o telefony, které mají daleko více schopností než jen volání a odesílání textových zpráv.

Umí fotit

Jak již bylo naznačeno výše, mobilní telefony současnosti toho umí daleko více než jen pouhé volání. Jednou z velkých předností moderních smartphonů je i schopnost fotit. Tuto možnost sice nabízejí také mnohé tlačítkové modely, nicméně jejich fotoaparáty jsou spíše zajímavým, avšak nepříliš použitelným doplňkem. Důvodem je hlavně jejich nízké rozlišení.

Ovšem foťák na novém smartphonu, a třeba i střední třídy, už je o něčem jiném. Takový většinou dokáže zachytit ostré obrázky i na větší vzdálenosti, a dokonce i v horším osvětlení. Pro noční focení je samozřejmě přeci jen lepší pořídit si něco výkonnějšího.

Zajímavé aplikace

Foťák nevyužívá zdaleka každý. Co však mají na mobilech úplně všichni, to jsou aplikace. Těch existuje skutečně obrovské množství a každá se hodí k něčemu jinému. Velmi oblíbený je třeba jízdní řád, ve kterém je možné se během několika kliknutí dozvědět všechny potřebné informace.

V kombinaci s chytrými hodinkami a vhodnou aplikací je snadné telefon používat i jako nástroj pro hubnutí. Dle naměřených hodnot na hodinkách lze ve správné aplikaci snadno zjistit, jestli se člověk pohyboval v odtučňovacím aerobním pásmu nebo byl pod ním či naopak nad ním.

Přístup k internetu

Aplikace se samozřejmě musí stahovat z internetu. Proto je bezproblémové každý smartphone k celosvětové síti snadno připojit. WI-FI je už dnes všude a v případě nouze je možné využít třeba volná data. Na telefonu se dá na internetu s trochou snahy surfovat víceméně stejně jako na počítači.