Jak na ekonomické a funkční vybavení nové autolakovny

Většina autoservisů se může pochlubit vlastní autolakovnou. Pokud se vůz opraví, jednoduše dojde k přestříkání konkrétního dílu a poté už auto může užívat jeho majitel. Jestliže vám tato část provozu ve vašem servisu chybí a aktuálně uvažujete o její realizaci, jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž zaměříme právě na to, jakým způsobem postupovat, když chcete mít lakovnu opravdu efektivně řešenou. Nejprve se soustředíme na veškeré součásti, z nichž by měla být složena, a následně doporučíme konkrétní firmu, na kterou se vyplatí obrátit.

Vybavení od A až po Z

Je-li vaše představa o lakovně taková, že bohatě postačí lakovací kabina a nějaká ta vzduchotechnika, pak vás vyvedeme z omylu. Ano, lakovací kabiny jsou základem těchto provozů, nicméně musí být doplněny o vstupní a výstupní agregáty, jež jsou jakýmsi hnacím motorem celého systému. Právě ony se starají o přívod, respektive odvod vzduchu, jenž prochází filtry. Naprosto nezbytnou součástí celé linky je také odsávací box starající se o odvod přebytečného vzduchu s barvou, jež se zachycuje. Ztráty práškové nebo jiné barvy se tak minimalizují. Určitě je třeba upozornit na přípravná pracoviště. Jedná se o specificky vybavenou část dílny, kde se připravují výrobky pro vstup do linky. Nezbytné jsou i specifické míchací boxy.

Od projektu přes nákup až po realizaci

Optimální je nechat si na výstavbu lakovny zpracovat odborný projekt. Důvod je jednoznačný. Všechny komponenty na sebe musí dokonale navazovat, aby nedocházelo k prostojům. Provoz by měl být dimenzován na určitý objem nalakovaných výrobků. O všechny tyto činnosti se mohou postarat profesionálové ze společnosti Naver s.r.o.Ta se mimo jiné zabývá také odborným poradenstvím v této oblasti a dodávkami veškerého vybavení. Tím pádem vám odpadne spousta starostí a o efektivitu vaší nové lakovny se nemusíte strachovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *