Nová Škoda Karoq: Jaká vlastně je a proč byste ji měli chtít?

O Škodě Karoq se mluví a píše snad až příliš často na to, aby nechala chladným někoho, kdo se v dohledné době chystá na obměnu vozového parku. Je to i váš případ? Pak byste měli vědět, že nástupce populární Škody Yeti rozhodně stojí za povšimnutí. Využívá množství „starých známých“ prvků z ostatních koncernových modelů, takže nemá čím překvapit, ale přesto jde o velmi kvalitní automobil, se kterým je radost jezdit.

Motory vynecháme, protože všechny působí kultivovaně a poskytují automobilu dostatečný výkon i navzdory relativně nízkým emisím. Mnohem zajímavější je podvozek, který byl nastaven tak, aby nabízel jakýsi kompromis mezi sportovní a houpavou jízdou. Na své si tak přijdete jak při ostřejší jízdě zatáčkami, tak na rozbitých silnicích.

Pokud však toužíte po svižnějším svezení, doporučujeme vrcholný KAROQ, kterému pod kapotou dřímá čtyřválec 2.0 TDI 140 kW. Do sportovce má daleko, ale i tak je velmi svižný. Spotřeba přitom není nijak závratná.

Zvolíte-li model s víceprvkovou nápravou, tedy čtyřkolku, budete moct vyzkoušet režimy Snow a Offroad. V rámci režimu Offroad pak navíc asistenta pro sjíždění prudkých svahů. V terénu byste se do větších potíží dostat neměli ani v případě, kdy vám dvě kola zůstanou viset ve vzduchu. Nová Škoda Karoq má situaci pevně v rukou.

Škodě Karoq nechybí moderní asistenti v podobě adaptivního tempomatu či aktivního vedení v pruzích. Ještě větší radost však budete mít z téměř dokonalého interiéru. Designéři si s vnitřním prostorem vozu vyhráli a připravili pro budoucí majitele naprosto ergonomické prostředí. Technologičtí fajnšmekři pak jistě ocení plně digitální přístrojovou desku.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že v zavazadelníku je místa na rozdávání. A také to, že se na některé varianty Škody Kodiaq čeká dlouhé měsíce. Ale vyplatí se to. Rezervujte si zkušební jízdu u autorizovaného prodejce na www.auto-poly.cz a pochopíte.

Zdroje fotografií: skoda-auto.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *