4 nejprodávanější ojetiny roku 2017

Chystáte-li se na obměnu vozového parku, jistě již máte svého favorita. Ale možná ve vás hlodá onen pověstný červíček a bojíte se, abyste nešlápli vedle. Můžete se inspirovat v žebříčku nejprodávanějších ojetých automobilů za rok 2017. Fakt, že se následující modely těší o poznání většímu zájmu než jiná auta, do značné míry svědčí o jejich nadprůměrné kvalitě.

Škoda Octavia

Značka Škoda má České republice na růžích ustláno. Češi se projevují jako velcí vlastenci a jeví o modely s logem okřídleného šípu značný zájem. Největším prodejním šlágrem je model Octavia. Že vás to nepřekvapuje? Nedivíme se. Přesto – pokud vám nevadí, že budete jezdit v modelu, který má pravděpodobně i váš soused, budete spokojeni.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je dobrým řešením pro každého, kdo preferuje menší vůz. Fabie jsou k mání v různých karosářských verzích a nabízí poměrně široké spektrum motorizací. Na své si přijdou také příznivci dynamické jízdy. Ti mohou zvolit variantu RS s dieselovým motorem 1,9 TDI-PD (96 kW). Pražský autobazar Výhybka však uvedl, že zákazníci nejčastěji odjíždí v automobilech s nižším výkonem.

VW Passat

Zdá se vám, že je na silnicích „přepassatováno“? Není to jen pocit. Sedany i combi lákají na kombinaci slušné výbavy, líbivých tvarů, prostorného interiéru a bezpečnosti. První generace VW Passat sjížděla z výrobní linky již v roce 1973 a do dubna 2017 se vyrobilo na 15 milionů modelů.

Ford Focus

Čtvrté místo patří Fordu Focus. Díky efektivně navrženému podvozku a precizního naladění odpružení má velmi dobré jízdní vlastnosti a podle mnoha řidičů jde o ideální auto pro začátečníky. Autobazar Praha vůz doporučuje každému, kdo touží po předvídatelném a snadno ovladatelném voze. Focus se prodává také ve variantě combi s prostorným zavazadelníkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *