Informace o letovisku Sharm El Sheikh

Jedno z nejoblíbenějších rekreačních a potápěčs-kých center Egypta se nachází pouhých 25 km od nejjižnějšího cípu Sinajského poloostrova.

Původně rybářská osada se během posledních deseti let proměnila ve velice atraktivní a supermo-derní přímořské středisko, s komfortem na světové úrovni. Jeho nespornou výhodou je možnost kombinovat dovolenou u moře (dokonale vyhřátá voda v moři i na okrajích sezóny a nejlepší možnosti potápění) s výlety do pouští a hor Sinajského poloostrova, za biblickými památkami i k pyramidám.

Středisko nabízí ubytování v supermoderních hotelových komplexech i v menších hotelech v egyptském stylu

K příjemnému pobytu přispívá řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků i keramiky, rozmanitých restaurací, barů a kavárniček, diskotéky i noční kluby.
Sportovní nabídka zahrnuje šnorchlování, potápění, windsurfing a další vodní sporty. K dispozici jsou jízda na koni a velbloudech, oblíbená safari na džípech do pouště i velmi kvalitní golfová hřiště. Celé středisko se člení do menších zálivů.

Většina hotelů z naší nabídky leží v nejkrásnější a nejživější části střediska, která se nazývá Naama Bay. Jedná se o turisticky nejatraktivnější centrum, kde podél celého zálivu, mezi pláží a hotely, vede pěší zóna plná rozmanitých restaurací, kaváren a obchodů, ale zároveň s čarovnou atmosférou, která vás okouzlí zejména ve večerních hodinách.
Další hotely se nacházejí v oblastech Ras Om El Sied, Nabq Bay a Shark Bay. Zde jsou koncipovány obvykle jako hotelový komplex s bazénem a na něj navazující hotelovou pláží. Transfer z letiště trvá asi půlhodinu.

Poloha

Egypt leží v severovýchodní části Afriky. Sevrní hranice Egypta leží na břehu Středozemního moře, Jihovýchodní část Egypta zasahuje do Rudho moře. Velmi význmnou roli hraje samozřejmě také řeka Nil. Egypská arabská republika sousedí s Lybií, Súdá-nem, Saudskou Arábii a Izraelem.

Letovisko Sharm El Sheikh leží ve východní části Egypta na pobřeží Rudého moře.

Standardní čas je GMT+2 hodiny, tj. o 1 hodinu více než v Praze. V době souběhu zimního času v Egyptě a letního času v ČR je v obou zemích čas shodný (v dubnu a v říjnu).

Podnebí a klimatické podmínky

Sinaj má klima typicky pouštní: suchá horká léta a mírné zimy, výjimečně s lehkými nočními mrazíky, zejména ve vyšší nadmořské výšce. V létě se denní teploty šplhají až k 37 °C, ale pocit horka snižuje mořská bríza. Voda Rudého moře má teplotu okolo 23 °C. Déšť je je prakticky neznámý. Optimální doba k návštěvě je říjen a listopad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *