Informace a zajímavosti o letovisku Taba v Egyptě 

Atraktivní oblast Taba na severu Akabského zálivu lze vřele doporučit vyznavačům potápění a šnorchlování. Je však rovněž ideální pro odpočinek a koupání, především pro rodiny s dětmi. Taba je od střediska Sharm El Sheikh vzdálena asi 200 km, od střediska Dahab asi 130 km.

Téměř 70 km dlouhá oblast začíná u severozápad-ního cípu Akabského zálivu a táhne se až ke středisku Nuweiba. Směrem do vnitrozemí je vymezena horami. Najdeme tu několik standardních i luxusních, samostatně stojících hotelových komplexů, které se většinou nacházejí přímo u nádherných pláží.

Moře je průzračné a bohatý podmořský život s nádhernými korály je doslova na dosah. Přímo v této oblasti je také mezinárodní letiště, vzdálené od pobřeží asi 28 km. V nabídce výletů nechybí projížďka lodí s proskleným dnem ke korálovým útesům, safari s projížďkou na velbloudu, programy pro začáteč-níky i zkušené potápěče či autobusový výlet do Káhiry. Žádaný a velmi zajímavý je výlet do sousedního Izraele, Jordánska a k Mrtvému moři.

Poloha

Egypt leží v severovýchodní části Afriky. Sevrní hranice Egypta leží na břehu Středozemního moře, Jihovýchodní část Egypta zasahuje do Rudho moře. Velmi význmnou roli hraje samozřejmě také řeka Nil. Egypská arabská republika sousedí s Lybií, Súdá-nem, Saudskou Arábii a Izraelem.

Letovisko Taba leží ve východní části Egypta na pobřeží Rudého moře.

Standardní čas je GMT+2 hodiny, tj. o 1 hodinu více než v Praze. V době souběhu zimního času v Egyptě a letního času v ČR je v obou zemích čas shodný (v dubnu a v říjnu).

Podnebí a klimatické podmínky

Sinaj má klima typicky pouštní: suchá horká léta a mírné zimy, výjimečně s lehkými nočními mrazíky, zejména ve vyšší nadmořské výšce. V létě se denní teploty šplhají až k 37 °C, ale pocit horka snižuje mořská bríza. Voda Rudého moře má teplotu okolo 23 °C. Déšť je je prakticky neznámý. Optimální doba k návštěvě je říjen a listopad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *