Jak funguje systém podlahového topení?

Oproti klasickému radiátorovému vytápění zajišťuje podlahové topení (vytápění) zvýšení sálavé topné plochy a současné snížení teploty vzduchu. Umožňuje zvýšit vlhkost vzduchu bez následné kondenzace par a vyrovnání teplot stěn. Navíc tak dosáhneme rovnoměrného rozložení teploty v celém prostoru.

Podlahové topení (podlahové vytápění) zabezpečí přiměřený pocit tepla, i když je teplota v místnosti přibližně o 2°C nižší než při jiných způsobech vytápění. Nejvyšší teplota v místnosti je v úrovni podlahy, uživatel má „nohy v teple“ a nepociťuje chlad. Snížením teploty vzduchu o 3-5°C při zachování tepelné pohody klesnou provozní náklady o 20-30 %.

Podlahové topení (podlahové vytápění) zaručuje energeticky úsporný provoz – ušetří až 30 % nákladů za vytápění. Je zabudované v podlaze, a proto nenarušuje architektonické řešení a design interiéru. Patří mezi velkoplošné sálavé topné systémy. Z vytápěné plochy – podlahy – se teplo šíří rovnoměrně do celého prostoru. Teplota vody, která proudí trubkami v podlaze, je nižší než 50°C, což představuje vysokou provozní úsporu energie.

Jak funguje systém podlahového topení?

Instalováním podlahového nebo stěnového vytápění můžete ve vašem domě nebo bytě dosáhnout stavu, kterému říkáme tepelná pohoda. Je to stav, v němž máte doma ideální teplotní podmínky: není vám příliš teplo ani příliš zima a cítíte se příjemně, aniž byste se museli neustále oblékat nebo svlékat. Systém podlahového topení (podlahového vytápění), který naplní Váš byt pohodou, musí být tvořen kvalitními prvky, které jako jediné Vám zajistí bezstarostný komfort.

Jakým způsobem podlahové topení vytápí?

Jedná se o sálavý způsob vytápění. To znamená, že aktivní vytápěné plochy vydávají sálavé teplo, díky němuž se postupně ohřívají i neaktivní plochy. Tyto původně neaktivní plochy pak také vyzařují do místnosti teplo, takže jsou vnímány jako tepelně aktivní. Toto se projevuje i při užití nejen podlahového, ale i stěnového topení (např. Hexatherm).

Gabotherm – proč zvolit ten a ne jiný pro podlahové topení?

Pro systém Gabo hovoří nejen více než padesátileté zkušenosti v Německu, a bez jediného selhání i více než patnáct let instalací u nás – což už může být bezesporu symbolem kvality. Disponuje skutečnými výhodami:

  • jde o ucelený systém do sebe perfektně zapadajících komponentů,
  • přizpůsobí se jakémukoli prostoru,
  • pohodlná a rychlá montáž,
  • životnost přes padesát let,
  • bezproblémový provoz,
  • vhodný pro všechny podlahové krytiny,
  • záruka 10 let na celý systém,
  • a samozřejmě úspora nákladů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *