Koupelnový nábytek: Jak vybrat

Zařídit si bydlení patří mezi ty příjemnější záležitosti. Nejvíce opomíjena je koupelna. Tuto místnost obvykle navštěvují všichni, co projdou vstupní halou nebo chodbou. Navzdory své malé velikosti, má i koupelna stejné právo na krásný interiér, jako jakékoliv jiná místnost v domě. Vhodně vybavená, umožňující příjemnou relaxaci, taková by měla být vaše koupelna. Při výběru dbejte na kvalitně opracované hrany nábytku, právě přes hrany totiž může do dřevotřísky proniknout vlhkost a nekvalitní skříňka vám po krátké době nabobtná.

Jak vybírat nábytek do koupelny?

Jaký vybrat nábytek do koupelny, která se tolik liší od ostatních místností v domě? Malý prostor, vysoká vlhkost vzduchu – vybrané materiály, musí být odolné proti vlhkosti. Nejvhodnějším materiálem je MDF deska (lisovaná dřevovláknitá deska se střední hustotou) nastříkaná PUR barvou, která odpuzuje vodu nebo dřevotřísková deska s fólií, která je odolná vůči vodě. A pak už jen stačí si stěny obložit pěknými obkládačkami, a hned koupelna dostane nový šmrnc a bydlení se tím zhodnotí. A co se nábytku týká, tak zajisté ženy budou chtít mít po ruce všechny druhy krémů, šamponů a jiné koupelnové potřeby, proto nikdy nesmí chybět praktické police nebo policové skříňky.

Šetříme místo a důkladně změříme každý kout

Chcete-li ušetřit místo, můžete nainstalovat rohovou skříňku s umyvadlem a vanu nahradit sprchovým koutem, a na stěnu pověsit klasické zrcadlo. Navíc bílý koupelnový nábytek pomůže opticky zvětšit prostor, a umožnit majitelům i v tmavém prostoru zdůraznit svou individualitu. Musíte přesně znát rozměry své koupelny a podle nich vybírat koupelnový nábytek. Raději dvakrát měř a jednou nakupuj nábytek, než obráceně. Spoustu místa zabere i pračka a prádelní koš. Není žádnou novinkou, že si v malých bytech dávají pračku na chodbu nebo do kuchyně. Velkou úlohu zde hrají i vestavěné skříně, které pojmou příkladně prádlový koš.