Jak začít s investováním?

Máte nějaké peníze z výplaty navíc, které zvládáte ušetřit? Už tím se řadíte k té šťastnější části populace. Musíte se o ně ovšem odpovídajícím způsobem postarat, abyste o ně rychle nepřišli. Inflace je aktuálně dost vysoká, takže pokud peníze necháte jen tak ležet na běžném či spořicím účtu, rychle ztratí svoji hodnotu.

Kdo si chce hodnotu svých peněz uchovat, ten je musí rozumně investovat. Ano, rozumně, tedy nikoliv do rizikových komodit, u kterých hrozí, že o peníze naopak ještě přijdete. Spousta lidí tohle moc dobře ví, jenže netuší, jak začít s investováním. Domnívají se, že jde o něco složitého pouze o vyvolené. To přitom už dávno není pravda. Investovat by měl každý, i vy.

Začněte investovat přes jednoduchou platformu

Opravdu není nutné mířit na burzu a začít se vzdělávat o akciích, investovat se dá i jinak. Dnes existuje řada platforem, které se snaží učinit investování dostupnějším běžným lidem. Jednou z nich je také platforma Bondster.

Bondster je platforma, na níž investujete do prověřených a zabezpečených úvěrů od předem prověřených poskytovatelů. V praxi tedy figuruje nějaký žadatel, který si vypůjčí peníze od ověřeného poskytovatele úvěrů a ručí za úvěr například nemovitostí. Poskytovatel jde nabídnout úvěr na Bondster, kde do něj mohou investoři investovat své peníze. Dlužník splácí úvěr poskytovateli a peníze proudí k investorům na platformě Bondster. Splátky včetně úroku jsou na investiční účet připisovány postupně.

Zkuste Bondster a diverzifikujte

Základní zásadou investování je diverzifikace portfolia. Proto určitě neváhejte a část peněz investujte na platformě Bondster. Poplatek u investic v korunách je pouhé 1 %, a pokud se rozhodnete investovat v eurech, neplatíte vůbec nic. O své peníze se navíc nemusíte bát, protože Bondster dává garanci zpětného odkupu u vybraných úvěrů, pokud nebudou spláceny. Riziko pro vás je tedy minimální.