Když dopravní značky nepomáhají

Zdaleka ne všechny dopravní značky jsou užitečné. Řidiči je minou bez povšimnutí. Týká se to třeba označení soukromých parkovacích míst, omezení rychlosti, ale i příkazu zvýšení pozornosti na nepřehledných křižovatkách. Co pomůže?

Parkovací sloupky a zábrany

Nápomocné zábrany efektivně zamezí výskytu cizího vozu na soukromém parkovacím místě. Konkrétně parkovací sloupek z žárového zinku vyniká dlouhodobou životností. Bývá opatřen dvojitou antikorozní ochrannou vrstvou. Setkat se lze i s komaxitovými zábranami. Vyrábí se buď v pevném, nebo sklopném provedení, přičemž sklopné sloupky jsou uzamykatelné prostřednictvím cylindrického FAB zámku. Samozřejmostí je pak červená reflexní folie upozorňující řidiče na přítomnost zábrany i za snížené viditelnosti. Na https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany si můžete prohlédnout jednotlivé typy parkovacích sloupků.

Zpomalovací prahy

Jejich hlavním úkolem je donutit řidiče, aby snížil rychlost motorového vozidla. Setkáte se s nimi nejčastěji v obytných zónách, poblíž škol a přechodů pro chodce. Bývají tvořeny převážně demontovanými díly připevněnými k vozovce, případně pak stavebním zvýšením pozemní komunikace. Rozdíl mezi nimi je především v tom, že demontované díly vyžadují od řidiče takřka úplné zastavení vozidla, jelikož mají strmější nájezd, kdežto stavební vyvýšenina disponuje mírnějším nájezdem.

Dopravní zrcadla

Dopravní odrazová zrcadla slouží k lepší přehlednosti na komunikacích především v místech křižovatky. Dopravní zrcadla musí vyhovovat předem stanoveným technickým podmínkám. Bývají tak například testována na odolnost vůči větru. Na pozemních komunikacích jsou umisťována zrcadla akrylátová, polyakrylátová, nerezová či plexiglass. Samotná odrazová část bývá často stříbrná. O optimální poloměr zakřivení se starají speciální laserová čidla. Existují zrcadla vyhřívaná, nerozbitná.

TOP Znak je dlouholetým prodejcem a pronajímatelem dopravního značení, baliset, dopravních zrcadel, zpomalovacích prahů i parkovacích sloupků a zábran.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *