Kupujete nový bytový textil? Na tohle si dejte pozor!

Potřebujete vytvořit útulnější domov a hledáte vhodný bytový textil? Při správném výběru jde o výbornou příležitost, jak získat designově líbivý a zároveň funkční doplněk do domácnosti. V článku se dozvíte, na co konkrétně si dát pozor pro maximální spokojenost s výběrem.

Kvalitní materiál, který vydrží

Při výběru nejvhodnějších kousků myslete i na to, aby dlouho vydržely krásné. Barvy musí odolat alespoň několika vypráním a stále si zachovat svůj jas. Pro povlečení, prostěradlo a další bytový textil, který je přímo v kontaktu s pokožkou, vsaďte na bavlnu. Ta nabídne příjemný pocit na dotek a zároveň vyniká svou prodyšností v kombinaci se schopností absorbovat přebytečnou vlhkost.

Správné rozměry

Pokud vybíráte nové záclony, závěsy nebo povlečení, všímejte si hlavně správných rozměrů. Ty by měly odpovídat vašim představám, případně velikosti matrace a lůžkovin. Záclony volte podle toho, jestli je chcete pouze do poloviny okna, či pro zakrytí celé výšky. Podobně vybírejte i závěsy, které mohou sloužit jen jako dekorace, ale klidně jako praktický prvek pro zakrytí oken a náhrada například žaluzií.

Sladěný design

Bytový textil se často pořizuje za účelem prozáření a ozvláštnění interiéru. Každá místnost může mít naprosto rozdílný styl, ale snažte se, aby k sobě vybavení ladilo. V praxi to znamená pořízení jedné či dvou variant, které se dají střídat a obměňovat podle potřeby.

Výhodná cena

Dalším důležitým kritériem výběru bytového textilu je dobrá cena. Na internetu najdete výhodné nabídky a při větších objednávkách nabízí většina e-shopů dopravu zdarma. Při nakupování z pohodlí domova zároveň šetříte i drahocenný čas a jednotlivé nabídky snadno porovnáte mezi sebou. Kromě toho narazíte na celou řadu fotografií interiérů pro pořádnou dávku inspirace.