Servopohon vám usnadní ovládání vytápěcího systému

Vytápění už dávno nemusíte ovládat manuálně. S moderními vychytávkami vám stačí mobilní telefon a aplikace, která bude spravovat celý systém.

Ušetří peníze a ochrání váš systém vytápění. Co víc byste mohli chtít? V tomto článku vám řekneme, co je to vlastně servopohon a proč je v domácnostech tak populární.

Data na jednom místě

Pojem servopohon většina z nás zná ve spojení s automobily. Díky svému principu se ale dostal do řady dalších odvětví. Dnes se s ním tedy můžeme setkat i ve vytápěcích systémech. A zajímavé na něm je, že v principu funguje vlastně stejně. Mezi nejoblíbenější typy totiž patří přímočaré a rotační servopohony. Jejich hlavní funkcí je, že se včas dokážou přenastavit do zvolené polohy. To znamená, že při výpadku elektrické energie mohou zabránit neštěstí a případně udržet celý systém v chodu.

Trh ale není nikdy spokojený. V rámci konkurenčního boje se tak celá řada firem snažila přinést nové a vylepšené modely. Nový servopohon tak často dokáže ušetřit spoustu energie. Často disponují i funkcí ochrany před mechanickým poškozením. V případě neodborné manipulace tak vašemu systému nic nehrozí. A navíc ještě ušetříte.

Ovládání s pomocí telefonu

Trendem posledních let je automatizace a přechod na mobilní systémy. Moderní servopohon této potřebě plně rozumí. Díky tomu vám dokáže poskytnout důležitá data od napojených čidel, statistiky o průtocích, tlaku, teplotě i stavu celého systému. Zkrátka všechno, co budete ke sledování správného chodu potřebovat.

S aplikací v mobilním telefonu vám řada servopohonů umožní ovládání na dálku. Zapomeňte tedy na manuální nastavování veškerých náležitostí. Nově stačí pár kliknutí a máte hotovo. Systém bude do vašeho telefonu posílat veškerá data, která budete k rozhodnutí potřebovat. Mechanické tlačítko pro ovládání ale samozřejmě chybět nebude.

Nádrže na dešťovku

Podzemních vod ubývá, voda ve studnách a vrtech klesá proto je nutné zadržovat na pozemku co nejvíce vody. K tomuto účelu Vám skvěle poslouzí naše nádržet na dešťovou vodu.