Lidé 21. století chtějí udržitelné nemovitosti a developeři jim je dopřávají

Když si dnes lidé vysní vlastní bydlení, ať už jde o byt či dům, obvykle je jejich kritériem také udržitelnost. Zajímají se o moderní budovy s nízkými náklady na provoz a šetrným chováním k přírodě. S radostí vítají zelené střechy, fotovoltaické panely na střeše či nízkoenergeticky postavené domy. A stejné představy mají i firmy o svých kanceláří! Developeři na to reagují, aspoň tedy někteří.

Jedním z developerů, kteří na udržitelné bydlení i kancelářské budovy opravdu dbají, je společnost Middlecap. Ta na evropské trhy vstoupila teprve před několika lety, na střední Evropu se však zaměřuje. Své pobočky má jak na Slovensku, tak v Česku.

Udržitelnost je hlavním krédem společnosti

Developer potřebuje důvěru investorů, partnerů i zákazníků. Jak ji získat? Samozřejmě profesionalitou, avšak Middlecap se zaměřuje také na udržitelnost. Staví budovy, ve kterých se nachází moderní kanceláře. Příkladem budiž kanceláře Gorkého či Steinerka Business Centrum. Zajímavý je však také projekt Southworks v Londýně, jde o první stavbu firmy ve Velké Británii. Po Evropě se postupně rozšiřuje a spousta jejích projektů jistě v blízkých letech vyroste i u nás v Česku a na Slovensku.

S působením Middlecap je spojená nejen výstavba moderních budov, ale také řada dalších aktivit pro společnost. Na Slovensku například podporují Dětskou univerzitu Komenského, jejímž cílem je rozšiřovat obzory dětí ve věku od 9 do 14 let. Stejně tak se podílí na charitativním běhu NO FINISH LINE.

O Middlecap

Middlecap má čtyři divize – real estate, private ekvity, poradenské služby a venture capital. Hlavní evropské sídlo má v Lucemburku a kanceláře pak v Londýně, Berlíně, Bratislavě a Praze. Je velmi pravděpodobné, že o ní ještě hodně uslyšíme v souvislosti s moderními a energeticky úspornými projekty ve velkých městech Evropy. Prahu samozřejmě nevyjímaje. Více informací najdete na middlecap.com.