V chatkách u Máchova jezera zažijete tu pravou letní pohodu!

Česká republika nabízí nespočet dechberoucích míst, které si zaslouží vaši návštěvu. Jedním z nich je lokalita kolem Máchova jezera. Není od věci, že patří k nejnavštěvovanějším destinacím tuzemska. Uspokojí i nejnáročnějšího výletníka. Jako na stříbrném podnosu se před vámi objeví divy historie i skvosty přírody.

Vydejte se do kraje, který si oblíbil jeden z nejvěhlasnějších českých básníků – Karel Hynek Mácha. Když si rezervujete chatky Máchovo jezero, budete to mít blízko ke všem klíčovým atrakcím a samozřejmě i ke koupání a vodním radovánkám. S dětmi budete dovádět na skluzavkách a tobogánech a občerstvíte se v jedné z mnoha restaurací.

Proč zrovna do Libereckého kraje?

Jen málokdo ví, že je Mácháč ve skutečnosti rybník a založil ho Karel IV, a to již v roce 1366. najdete zde dva cenné ostrůvky – Myší a Kachní. Významná ornitologická stanoviště jsou opředena mnoha báchorkami. Mnohem zajímavější je však relaxace na písečných plážích v Doksech a na Starých Splavech, kde se nacházejí vodní atrakce všeho druhu. Sportovně lační jedinci si vychutnají jízdu na surfu, malých plachtách a rodiny s malými dětmi ocení vyjížďku na šlapadlech a lodičkách. Povinností každého výletníka je okružní plavba parníkem trvající asi 30 minut. V libereckém kraji najdete pestrou paletu míst, která vás uchvátí. Ať už jsou to kouzelné hrady a zámky, ZOO či aquaparky.

Ubytování splní vaše představy

Útulné Máchovo jezero chatky přijdou vhod každému, kdo si chce po náročném poznávání nádherné krajiny odpočinout. Jedná se o 4lůžkové chatky s chladničkou, společným sociálním zařízením v areálu a jídelnou s barem. Budete mít tedy postaráno o noclehy i plné žaludky. Bezpochyby vás potěší přístup k ohništi, grilu, houpačkám, prolézačkám a pískovišti. Využít lze i minigolf, trampolíny, kolotoče nacházející se v blízkosti rekreačního areálu Elite Staré Splavy.