Jak napsat závěrečnou práci za týden?

Psaní závěrečné práce je náročné a může se vám zdát, že v tak krátkém čase nejde stihnout. Můžete se však dostat do situace, kdy jiné řešení nebude. Jak na její rychlé dokončení a čemu se nejlépe vyhnout? 

Stanovte si správné cíle

Nejprve si stanovte cíle, které chcete ve vaší práci dosáhnout. Když budete přesně vědět za čím jdete, samotná cesta bude mnohem jednodušší.

Vytvořte vlastní pracovní plán

Vezměte do ruky diář a vypracujte si přesný pracovní plán. Svůj harmonogram sestavte tak, abyste měli vždy jasně vymezené, do kdy a jakou práci musíte udělat. Pro jistotu si nechte mezi jednotlivými úkoly a cíli místo na odpočinek či dodělání daného úkolu. Můžete využít i nějakou z mnoha plánovacích aplikací pro mobil i počítač.

Nechte si vypracovat podklady

Pokud jste již ve fázi, kdy víte, že kvalitní práci odevzdat nedokážete, využijte možnosti vypracování diplomové práce, či vypracování bakalářské práce na zakázku. Zcela anonymně tak získáte kvalitní práci od profesionálů, tak jako stovky dalších studentů.

Dejte všechny zdroje dohromady

Psaní vám půjde nejlépe, když dáte dohromady všechny dostupné zdroje k tématu. Články z internetu si vytiskněte, knihy doneste z knihovny, ať vše máte na jednom místě.

Zapomeňte na sociální sítě

Rozhodně vám neuškodí, když se po dobu psaní rozloučíte s mobilním telefonem a sociálními sítěmi. Samozřejmě při psaní často musíte dohledávat řadu informací, proto nejde toto omezení aplikovat stále. Ale dopředu si vyhledejte a uložte zdroje, které budou při psaní třeba a následně si vymezte čas bez připojení na internet, kdy budete čistě psát.

Ve dvou se to lépe táhne

Zapojte do práce blízkou osobu, která vám pomůže nejen se odreagovat, ale také pracovat. Rozhodně se vám bude hodit na korekce práce a mlže vás motivovat.

Naučte se ovládnout emoce

Právě zvládnutí emocí může být pro mnohé tím nejtěžším. Takže se uklidněte, dýchejte, nestresujte a dejte se do práce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *