Co obnáší výroba bowlingové dráhy?

Bowling se stal společenskou hrou, vyhledávanou atrakcí na dovolené i zábavnou aktivitou na různých večírcích. Bowling a kuželky se však hrají také profesionálně. Patří mezi kultovní sporty, které lze hrát v týmech a členové nejsou omezeni věkem ani fyzickou zdatností. Výstavba bowlingové dráhy pro profesionály se řídí podle pravidel České bowlingové asociace. Dráhy pro komerční užití řízené pravidly nejsou, ovšem nesmí se na nich odehrávat profesionální turnaje.

Z čeho je bowlingová dráha složena?

K výrobě bowlingové dráhy je potřeba hned několik šikovných řemeslníků od truhlářů až po svářeče. Dráha je složena nejen ze dřeva a kovů, ale i z plastů. Jednotlivé komponenty a výroba do sebe zapadají ve velké dílně v Krkonošském podhůří ve městě Trutnov. Zde se totiž nachází společnost vyrábějící bowlingové a kuželkářské technologie s historií sahající až do roku 1969. V Trutnově navštivte vzorkovou prodejnu, kde si dráhy můžete prohlédnout na vlastní oči a vyzkoušet si je. Prodejna slouží navíc jako školicí středisko pro servis a opravy bowlingových drah.

Znáte rozdíl mezi bowlingem a kuželkami?

Bowlingové dráhy si nepleťte s kuželkářskými. Obě hry mají k sobě velmi blízko, ovšem panuje mezi nimi hned několik rozdílů. Kuželky se hrají oproti bowlingu jen s devíti kuželkami, které se staví do kosočtverce, a ne do trojúhelníků. Bowlingové koule jsou větší a mají tři otvory. Hry se od sebe liší i v herních pravidlech, jemným rozdílům jsou samozřejmě přizpůsobené i dráhy.

Zaměřme se teď ještě na rozlišení bowlingových drah. Pokud chcete dráhu k profesionálnímu využití a pořádání oficiálních turnajů, dbejte na to, aby kuželky stavěla tzv. bezšňůrová technologie. Stavěcí zařízení je totiž to hlavní, co dle České bowlingové asociace dráhy rozděluje. Dráhy ke komerčnímu využití a venkovní bowlingové dráhy využívají snazší způsob stavění kuželek zvaný šňůrová technologie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *