Orientální koberce do jednotlivých místností

Kožené, hedvábné, vlněné, s dlouhým i krátkým vlasem, tradičním i moderním vzorem. V kategorii orientálních koberců najdete všechny. A jaký zvolit?

Hlavní výhodou orientálních koberců je jejich ruční výroba z přírodních materiálů, jako jsou vlna, hedvábí, bavlna či kůže, a barviv. Ty se odrážejí na jejich kvalitě, odolnosti, nízkých nárocích na údržbu i životnosti. Hledáte-li zkrátka koberec s dlouhou životností, jsou přírodní materiály orientálních koberců správnou volbou.

Koberec do ložnice

Do dětských pokojů a ložnic lze doporučit koberec s dlouhým vlasem. Třeba íránský Gabbeh s vlasem mnohdy delším než 1,5 cm, tak pohodlným, že se nebudete zdráhat na něj ulehnout. Tyto moderní koberce jsou navíc zdobeny zajímavými, ať již jednoduchými abstraktními či geometrickými obrazci. Kouzelné však jsou i motivy rostlin a zvířat.

Koberec do dětského pokoje

Hledáte-li koberec odolný proti skvrnám a zašpinění, neměly by vaší pozornosti uniknout moderní koberce Chubi z kvalitní vlny z karaulských ovcí. Právě ta díky svému vysokému obsahu lanolinu koberci nejenom propůjčuje překrásný lesk, ale také jej chrání před nečistotami. Z tohoto důvodu je tento koberec správnou volbou například pro dětské pokoje.

Koberec do obývacího pokoje

Obývací pokoj si zaslouží skutečný šperk mezi koberci, ať již klasický tradiční perský koberec, pro nějž je typický jeho tradiční vzor, nebo koberec kožený. Naprosté originály najdete mezi koberci z hověziny vyrobené v jedné z nejlepších koželužen světa. Pokud chcete svůj interiér rozzářit pestrými barvami, zaměřte svou pozornost na vlněné koberce nepálské. Opět ručně vázané a jak na pohled, tak na dotek, jen těžko odolatelné.

Nevíte, jaký koberec zvolit?

V tom případě si nechte poradit od profesionálů, které najdete například v kamenném obchodě Buchara v pražské Londýnské ulici. Zde si vystavené modely můžete i v klidu osahat. A s kvalifikovaným personálem probrat, který koberec bude pro vaše účely nejvhodnější.