Stavební jeřáby pomáhají tam, kde lidská síla nestačí

Technika hraje v dnešním světě důležitou roli a život bez ní s drtivá většina lidí ani nedokáže představit. Většina domácností se už dávno neobejde přinejmenším bez elektrické pračky, vysavače a osobního automobilu, firmy zase bez nástrojů, přístrojů a techniky, která je potřebná k jejich činnosti. V oborech, kde je třeba přemisťovat těžká a rozměrná břemena, je velice důležitá manipulační technika. Tu si lze buď koupit, nebo pronajmout.

Kde nachází uplatnění stavební jeřáby?

Stavební jeřáby se využívají v široké škále odvětví. Své nezpochybnitelné místo mají nejen ve stavebnictví, kde dopravují materiál i do značných výšek. Díky jejich pomoci jsou tak v krátké době dokončovány i náročné výškové stavby. Zatímco pro jeřáb je vyzvednutí břemene do výše desátého patra hračka, kterou zvládne v horizontu minut, bez jeho pomoci se jedná o mnohem náročnější akci. Stejně tak jsou stavební jeřáby hojně využívány i při stavbách mostů a železnic a opravách silnic. Stavební jeřáby dále výrazně šetří čas i při nakládání těžkých břemen v lodní a vlakové dopravě, nepostradatelné jsou také v těžkém a těžebním průmyslu i ve velkých výrobních podnicích

Jaké typy stavebních jeřábů lze pořídit?

  • Minijeřáby jsou řešením pro většinu provozoven a dopravců. Zvládnou většinu běžných činností, přitom je lze pořídit za přijatelnou cenu. Právě proto jsou minijeřáby ze všech stavebních jeřábů jednoznačně nejžádanější.
  • Mobilní jeřáby jsou určeny pro zvedání opravdu těžkých břemen. Jejich nosnost je až 90 tun.
  • Přívěsné jeřáby mají své místo hlavně ve stavebnictví.

Přísavky na sklo zajistí bezpečný transport desek s hladkým povrchem

Udržet skleněné tabule nebo desky s hladkým povrchem v rukou po delší dobu je takřka nemožné. Vakuové přísavky na sklo výrazně snižují riziko při manipulaci s nimi, jelikož zabraňují vyklouznutí desky.