Jak na vybavení kanceláře? Základem je kvalitní kancelářská židle

Pořídili jste si novou kancelář a rádi byste ji vybavili nábytkem? Možná jste si mysleli, že jde o jakousi rychlou samozřejmost, ale opak se může stát pravdou. Na výběr je spousta různého kancelářského nábytku, nicméně sladit vše dohromady nemusí být vůbec jednoduché. Základem každé kanceláře je mimo stolu kvalitní kancelářská židle. Vybírat si lze mezi spoustou modelů v různých cenových relacích. Co všechno byste si měli před výběrem kancelářské židle promyslet?

Kvalitní konstrukce jako základ

Kancelářská židle se nesmí v žádném případě nijak kývat a působit nestabilně. Naopak, měla by být maximálně pevná a stabilní. Základem takovéto konstrukce je bezesporu kovový podstavec s několika paprsky. Čím víc jich je, tím lépe. Jinak musí být židle výškově nastavitelná, a to jak z hlediska podsedáku, tak i samotné velikosti konstrukce.

Aktivní sezení jako základ

Kancelářská židle musí být vybavena systémem aktivního sezení. Jeho základem je zádová opěrka, jež bude fixovat polohu páteře a pomůže v sezení, které nebude právě pro páteř nijak devastační. Samotný sed není pro lidské tělo přirozenou polohou, a tak je třeba si pomoct. U kancelářského stolu se vám bude sedět maximálně pohodlně a kancelářský program bude efektivní.

Loketní opěrky a podpora krční páteře

Pokud si chcete při sezení odpočinout od práce, využijete nejspíš hlubšího posazení s tím, že si opřete lokty. K tomu je zapotřebí mít loketní opěrky, jež budou ideálně výškově nastavitelné. Tím pádem si vytvoříte dokonale komfort. Zapomenout nelze ani na opěrku hlavy, která pomůže stabilizovat krční páteř při odpočinku.

Kvalitní pogumovaná kolečka

Židle se musí elegantně a tiše pohybovat po místnosti. Zapomeňte na modely s plastovými kolečky, jež jsou příliš hlučná a nenabízejí rozhodně komfortní přesun z místa na místo. Ideální je vsadit na pogumované variace koleček. Ta jsou velmi pohodlná a komfortní.