Potápění s dýchacím přístrojem vám změní život. Proč ho vyzkoušet?

Chystáte se na dovolenou k moři a přemýšlíte nad tím, jakými aktivitami proložíte nicnedělání na pláži? Patříte-li k obdivovatelům podmořské fauny a flóry, neváhejte a vyzkoušejte potápění s dýchacím přístrojem. Pokud jste již někdy šnorchlovali, pravděpodobně jste museli odolávat pokušení podívat se do světa pod hladinou poněkud podrobněji. Proč byste s ponorem neměli váhat?

Pod vodou budete mnohem déle

Šnorchlování je bezesporu zábava, ale s potápěním se nemůže srovnávat. Dýchací přístroj vám umožní pobýt ve vodě na podstatně delší dobu. Nebudete se muset omezovat na kapacitu vlastních plic a exkurzi v podmořském světě si užijete mnohem intenzivněji.

Problémy necháte nad hladinou

Pod mořskou hladinou je ticho. Přirozeně ne absolutní ticho, ale nebudou vás rušit typické hluky, které vaše sluchové ústrojí absorbuje takřka non-stop. A právě proto je potápění často přirovnáváno k meditaci. V hloubce několika desítek metrů vám budou každodenní starosti „ukradené“ a budete si užívat přítomnost. Pokud se však plánujete potápět do hloubky přes 40 m, nezapomeňte si uzavřít pojištění pro potápění v obtížných podmínkách.

Blízké setkání s mořskými živočichy

Vidět všechny ty pestrobarevné ryby a další zástupce mořské fauny v akváriu je jedna věc, ale setkat se s nimi tváří v tvář – to je zážitek zcela jiného charakteru. Možná si budete připadat jako jedna z nich. Doslova se, byť jen na chvíli, stanete součástí mořského ekosystému.

Poměrně levné hobby

Kurz v potápěčské škole není tak drahý, abyste si ho nemohli dovolit, a pojištění potápěče vás vyjde jen na pár desítek korun za den. Suma sumárum jde o cenově dostupný koníček – alespoň ve srovnání s jinými aktivitami.

Potřebujete snad další důvody, abyste se během příští dovolené konečně odhodlali a nasoukali se do neoprenu? Užijte si to!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *