Síla křestního jména

Přemýšleli jste někdy o svém křestním jménu? Ve vašem životě totiž hraje mnohem větší roli, než jste si zřejmě doposavad mysleli. 
Každé jméno je nejenom jedinečné (stejně jako my samotní). Především nás však doprovází celým naším životem. A také to zřejmě je první slovo, jež jsme se spolu se slovem máma naučili rozeznávat a vyslovovat. Zkrátka k nám neodmyslitelně patří. Je součástí nás samých.

Jméno a jeho historie

S každým jménem je také spjata dlouhá historie. Jan je například jméno hebrejského původu. Pochází ze slova Jochananm, které znamená Bůh nebo Hospodin je milostivý. S některými jmény je dokonce spojeno několik výkladů. Podle jednoho například jméno František pochází z italského jména Francesco, což v překladu znamená malý Francouz. A to měla být přezdívka svatého Františka z Assisi. Další teorie ale říká, že se toto jméno vyvinulo z německého jména Franco, což zase v překladu znamená svobodný muž. A tak dlouhá historie je spjata s každým jménem českého a slovenského kalendáře.

Jména českého i slovenského kalendáře

Tu se jejich nositelům snaží oživit i rytci Pražské mincovny. Právě v jejím portfoliu totiž najdete medaile se všemi jmény českého i slovenského kalendáře. Ne tak obyčejné medaile samozřejmě, ale skutečné medaile ze zlata té nejvyšší ryzosti – 24 karátů. Nemyslíte si, že by taková medaile mohla být skvělým dárkem pro vaše blízké? Seženete je třeba na e-shopu tohoto specialisty na investiční zato (www-zlate-mince.cz).

Dárky pro muže i ženy

Svůj výběr ovšem nemusíte omezovat jen na jména. Pod kategorií dárky pro muže (ale i dárky pro ženy), k níž se dostanete přes odkaz tipy na dárky, jsou k mání medaile pro sportovce, k jubileu nebo s vyrytým znamením zvěrokruhu. Zlatou nebo stříbrnou medailí můžete ale obdarovanému popřát zdraví a štěstí. A to za velmi slušný peníz. Za ty nejlevnější zlaté slitky totiž dáte pouhých 1500 Kč. Ty stříbrné vás vyjdou zhruba o polovinu měně. Ještě váháte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *