Poznejte, kolik stojí levná elektřina a plyn

Dříve byl prostě jeden dodavatel energií a tím to haslo. Nebylo na výběr, nebylo co řešit. Jenže na dnešním trhu s energiemi je situace odlišná. Poskytovatelů je více a ten, kdo si nevybírá, škodí jen sám sobě. Proč nepřejít k někomu, kdo nabízí výhodnější ceny?

Na začátek je nutno podotknout, že ne každá levná elektřina musí být skutečně tak levná, jak se na první pohled zdá. Dodavatelů energií je více a najdete mezi nimi jak ty poctivé, tak takové, kteří vám zatají nejrůznější poplatky či nevýhodné podmínky. Lidí, již se spálili, není málo. Jenže mnoho je i těch, co díky změně dodavatele energií skutečně ušetřili.

Vážně je možné ušetřit až tisíce korun ročně

Čím více energií spotřebujete, tím vyšší bude vaší úspora. Dvoučlenná domácnost ji tedy nepocítí tolik výrazně jako rodina se čtyřmi dětmi. Ušetřené tisíce, které dodavatelé často slibují, se týkají zejména větších odběratelů, tak nebuďte zklamaní, když vy ušetříte pouze pár stovek. I ty jsou ale dobré, ne?

Nechte si spočítat, kolik ušetříte vy

Kolik peněz ušetří levný plyn a elektřina právě vám? Nejlepší odhad dostanete přímo od dodavatele. Najděte si poslední faktury za elektřinu a plyn, abyste se podívali na svou spotřebu. Pak už stačí najít si na webu nějakou kalkulačku, nejlépe přímo na webu dodavatele. Případně se můžete ozvat telefonicky či e-mailem a oni vám úsporu sami spočítají. Podle toho se rozhodnete, zda pro vás přechod jinam má smysl.

Formality zařídí nový dodavatel

Samotný přechod k novému dodavateli není vůbec složitý. Ve většině případů jej totiž za vás zařídí sám nový dodavatel. Vy mu jen podepíšete plnou moc a od daného data začnete platit elektřinu a plyn na jiný bankovní účet. Nic víc se pro vás nezmění.

Více informací najdete na webu společnosti Epet: https://www.epet.cz/. Patří do skupiny EP Infrastructure, která je 2. největším výrobcem elektřiny v České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *