Rusňákova DRFG podporuje svoji nadaci vlastními kompetencemi

Investiční skupina DRFG, zaměřená na fondy a dluhopisy, se snaží pomáhat potřebným již od svého založení, a to v různých oblastech. Sponzoruje řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Tyto rozmanité aktivity bylo třeba sjednotit do jedné. Proto vznikla Nadace DRFG. „Trendem v nadačních činnostech je i pomoc vlastními kompetencemi,“ říká výkonný ředitel Nadace DRFG David Macek.

Krédo Nadace zní: Vše začíná setkáním

DRFG založila Nadaci na jaře roku 2016 s cílem být univerzální a mít volné ruce v tom, koho a jak bude sponzorovat. Prvním, koho DRFG podporovala, byl festival Meeting Brno. Ten je inspirován italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini. Hlavní ideou této kulturní akce je opětovné budování mostů se středoevropskými sousedy, doplňuje zakladatel DRFG, pan David Rusňák. Tato akce významně ovlivňuje veřejnou atmosféru ve městě i na celé Moravě. Italští kolegové spolu s Rhein-Meetingem Köln nadační tým pozvali ke společnému evropskému projektu, navázali tak na partnerství se skvěle obsazovaným New York Encounter i s organizátory meetingů/encounterů v Barceloně, Madridu, Londýně a Lisabonu. Posléze pak mezinárodní časopis Tracce zařadil Meeting Brno po boku komunity Taize a ženevského centra excelence CERN k příkladům naděje pro Evropu v krizi.

Dalším projektem byla akce na podporu finanční gramotnosti mládeže, zejména z neúplných rodin a dětských domovů. Pak přišel Rok smíření s nezapomenutelnou Poutí z Pohořelic na Mendlovo náměstí.

DRFG je nejdůležitějším soukromým sponzorem domova Horizont v Kyjově. Jedná se o zařízení pro lidi s těžkým tělesným a mentálním postižením. DRFG podpořila sdružení na pomoc těžce postiženým Ruka pro život v Brně a v Praze. Dlouhodobě sponzoruje brněnského Klokánka, místní diakonii či Diecézní charitě Brno. Charita vydražila nadační deštníky, které zdobily na konci léta ulici Českou. Výtěžek šel lidem bez domova.

Hlavní filantropie Rusňákovy skupiny DRFG

„Někteří zaměstnanci DRFG začali spontánně přispívat na konto naší nadace a zmnožují tak její jmění, další avizovali, že se přidají. To je něco velmi silného, co působí i navenek. Viděl jsem to na užaslých tvářích svých přátel, spolupořadatelů festivalu Meeting Brno, když se dozvěděli, že na nemalý dar pro letošní ročník festivalu se skládají přímo lidé pracující pro investiční skupinu DRFG,“ potvrzuje David Macek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *