Spasí zlato Čechy před inflací?

Češi se bojí o své peníze. Mají strach z inflace, která loni v ČR v průměru dosáhla 3,2 %, a bojí se také znehodnocení peněz. Bez přemýšlení tedy skupují nemovitosti a berou si vysoké hypotéky v naději, že tímto způsobem své penze ochrání. Přitom existuje i lepší varianta.

Spousta Čechů o ní neví, případně ji nepovažují za relevantní. Zlato je přece pro bohaté. Opak je ale pravdou. Nemovitosti jsou pro bohaté, již mají našetřené miliony, investiční zlato si pořídíte i za pár tisíc korun.

Peníze jsou ve zlatě opravdu dobře uložené

Zlato má unikátní schopnost zvyšovat svoji hodnotu spolu se zvyšujícími se cenami zboží a služeb, což z něj dělá ideální ochranu před inflací. Když se navíc podíváte na graf vývoje ceny v dlouhodobém horizontu, vždycky uvidíte růst. Krátkodobé propady ceny se sice objevují, ale ty jsou pro investory právě žádoucí – jde o ideální příležitost k nákupu.

Obecně je zlato doporučováno spíš pro dlouhodobější investice, avšak není to pravidlem. Třeba loni vývoj překvapil i zkušené investory. Na zlatě se dalo dobře vydělat během pár měsíců.

Nákup je jednodušší než kdy dříve

Dříve byl nákup investičních slitků a mincí rozhodně komplikovanější, v současnosti je pořídíte pohodlně online, například v e-shopu www.zlate-mince.cz, který provozuje Pražská mincovna s téměř 20letými zkušenostmi s prodejem investičního zlata. Při nákupu online je obzvlášť důležité dávat si pozor, od koho vlastně nakupujete, aby byly slitky opravdu ze zlata nejvyšší ryzosti a s certifikátem. Ve zmíněném e-shopu máte ještě jednu výhodu. Nakupujete vždy za aktuální ceny, měněny jsou každý den podle momentálního kurzu zlata.

Na závěr ještě dodáme, že investiční zlato je osvobozeno od DPH. I tohle je důvod, proč by do něj Češi měli investovat více a častěji. Objednejte si i vy svůj první slitek. Nebo to bude mince?