Vyberte kvalitní víno, které vám zachutná

Vybrat ideální láhev vína není až tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát, protože existuje velké množství druhů. Záleží především na tom, co od chutě vína očekáváte. V následujících řádcích vám prozradíme, podle čeho postupovat, abyste neprohloupili.

Pokud máte rádi kávu…

Přesněji řečeno zemitou, bohatou a lehce nahořklou chuť i aroma espressa, potom se poohlédněte po těžkém vínu s peprnou a kořeněnou vůní. Zřejmě hledáte silné víno, které má sametově hladký závěr.

Když máte rádi červené ovoce…

Zachutná vám rulandské modré, které se vyrábí z červených hroznů. Obvykle je lehčí než ostatní červená vína. Charakteristické je ovocnou chutí a vůní po třešních, malinách i jahodách. Dokonce může mít lehce parfémované aroma smíšené s lehkou zemitou a bylinnou chutí. Rulandské modré je ideální pro ty, již mají rádi chuť sladšího červeného ovoce. Podívejte se do e-shopu Wineme.

Pokud máte rádi černé ovoce…

V takovém případě je pro vás to pravé ořechové tempranillo. Víno s ovocnou chutí podobnou černým třešním, švestkám a rajčatům je středně plné až plné, má zemité aroma a hladký závěr.

Když máte rádi citrusové chutě…

Sáhněte po chardonnay. V závislosti na podnebí může mít více tropických příchutí (pomeranč, ananas i grapefruit). Svou roli hraje také původ vína, a tak může být lehké a pikantní až krémové s příchutí kokosu a nádechem vanilky.

Přímo ve výše jmenovaném e-shopu Wineme máte k dispozici různé láhve. V online prodejně zakoupíte i víno k 50. narozeninám, což je v podstatě archivní víno v elegantní dárkové krabici. Přesně takové víno pochází z roku narození oslavence. Jedná se o originální dárek, nemyslíte? Wineme má připravena bílá i červená vína. V sortimentu samozřejmě nechybí ani vína šumivá, dezertní a také růžová.