Výhody nerezového schodiště a zábradlí

V okamžiku, kdy stavíte patrový rodinný dům, je kromě jiných záležitostí nutné vyřešit problematiku schodiště a zábradlí k němu. V současnosti máte na výběr z poměrně značné škály materiálů. Velké popularitě se těší nerezové modely. Proč si zvolit právě nerez?

Nerezové schodiště se dá vytvořit v mnoha podobách

Moderní nerezové schodiště se hodí především do novostaveb. Architekti jej mnohdy doporučují také pro objekty s atypickými interiéry, kde se uplatní například točité varianty schodišť. Kov je obecně dobře tvarovatelný, takže lze nerezové zábradlí a schody vytvořit zcela bez problémů a s minimálními zásahy do zdiva.

Dlouhá životnost a vysoká odolnost jsou hlavními přednostmi nerezových schodišť

Pro nerezové schodiště hovoří životnost. Pohybuje se běžně v řádech desítek let, je tudíž vysoce pravděpodobné, že konstrukci nebudete muset měnit možná až do konce života. Nerezové zábradlí a schody se dále snadno udržují, nepodléhají korozi, vliv na ně nemají vlhkost, prach a nečistoty, jichž se zbavíte pouhým otřením. Kovové schodiště z nerezu si udržuje svůj původní vzhled, stačí jej pouze čas od času zrenovovat novým nátěrem.

Kdo vám nerezové schodiště a zábradlí udělá?

Pakliže hledáte kvalitní řešení a chcete si nechat vytvořit schodiště, které perfektně zapadne do koncepce domu, můžete se obrátit například na zámečnictví České Budějovice. Firma realizuje zakázky na míru a dle konkrétních požadavků zákazníků. K výrobě využívá špičkové materiály, u nichž se vyskytují veškeré výše uvedené přednosti nerezu. Nové schodiště ve vašem domě budete mít hotové s maximální rychlostí, což však rozhodně nebude na úkor preciznosti stavby.

Nerezové schodiště rozhodně není špatnou volbou. Jsou zde samozřejmě i jiné možnosti – schody z betonu, ze dřeva, případně z kombinace různých materiálů, a to včetně atraktivního skla. Vždy je nutné hledět nejen na cenu, ale především na design a celkovou koncepci interiérů objektu, v neposlední řadě pak na statiku domu.