Výpočetní technologie pro vaši kancelář

Přestože nepracujete v informačních technologiích, potřebuje vaše kancelář technické zázemí. Toto technické zázemí vám umožní interní provoz služeb, které jsou nezbytné pro chod firmy a mohou usnadnit práci vašim zaměstnancům. Jsou to různé informační či účetní systémy, na vlastních serverech můžete provozovat emailové služby, vzdálený přístup pro home office a mnoho dalšího. Provoz takových služeb na interních serverech zvyšuje bezpečnost a robustnost vašeho technického zázemí.

Serverová řešení

Provoz takového serveru však není vhodný v prostředí kanceláře, kde na to zpravidla nemáte vhodné prostory a vybavení. Máme teď na mysli jak třeba ochranu proti výpadkům elektrické energie, tak rychlé připojení k internetu na páteřní síti. Proto se využívá služeb poskytovatelů, kteří jsou schopni takové zázemí zajistit. Zde zpravidla můžeme volit:

  • Server housing
  • Dedikovaný server
  • Managed server

Chcete-li mít pod kontrolou i samotný hardware, ideální volbou je právě server housing. Znamená to, že si koupíte vlastní server, který umístíte do serverovny poskytovatele serverových služeb.

Můžete zvolit třeba server DELL, ale samozřejmě existuje spousta dalších výrobců. Vybírat lze z kategorií a cenových relací dle vašich požadavků a možnosti. Jakmile budete mít server pořízený, najde místo v racku klimatizovaných a zabezpečených prostor poskytovatele. Zde k němu mohou mít kdykoliv přístup vaši technici.

Samozřejmě se třeba o hardware vůbec starat nechcete, v tom případě se volí dedikovaný server. Hardware si zkrátka pronajmete od provozovatele serverového řešení. Nejvyšší úroveň outsourcingu těchto služeb je managed server, kdy se vám technici poskytovatele serverového řešení starají i o softwarovou stránku věci, provoz a dostupnost služeb.

Jak ušetřit při nákupu?

Server nemusí být levná záležitost, proto je možno si jej také pronajmout, jak jsme již zmínili výše. Pokud však půjdete do vlastního hardwaru a budete chtít ušetřit, můžete zvolit repasovaný server. Jedná se o použité, ale prověřené stroje, které mohou sloužit nyní vám. Pokud si navíc koupíte server u odkazovaného dodavatele, můžete získat slevu na housing v datacentru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *