Nejenom u táboráku to bez kytary zkrátka nejde

Začínáte se hrou na kytaru? A ten správný zpěvník už máte? S ním budete hvězdou každého táborového ohně. 
Holky na kluky hrající na kytaru letěly odjakživa, nemyslíte? Pamatujete na teplé letní večery strávené u táborového ohně? Ti, kteří uměli zpívat a hrát na kytaru, se vždy těšili tomu největšímu zájmu. Ale nejenom to.

Hra zbaví stresu i zlepší paměť

Zpěv a hra na jakýkoliv hudební nástroj včetně kytary prokazatelně zlepšuje náladu. Obzvláště v boji se stresem se jedná o velmi efektivní metodu. S písničkou zkrátka stejně jako pan Pešek v pohádce Obušku, z pytle ven, půjdete jako ptáček. A v neposlední řadě hra na hudební nástroj zlepšuje paměť.

Jak začít?

Ještě na kytaru nehrajete, ale rádi byste? Co vám v tom brání? V první řadě se ovšem hrát musíte naučit. Přihlaste se na klasický kytarový kurz, nebo si najměte soukromého učitele. Ten buď může docházet k vám domů, nebo naopak vy máte možnost navštěvovat jeho. A ve výuce vytrvejte.

Noty, technika a akordy

Naučit se budete muset noty, techniku a pak jednotlivé akordy. Pak už to půjde samo. Hra na kytaru ve srovnání se hrou na jiné nástroje není zas tak obtížná. Pokud nepolevíte, což ostatně platí na většinu lidských činností.

Zahrajte si první písničku

Jakmile si osvojíte základy, vrhněte se na jednoduché skladby. Písničky s akordy a texty na kytaru najdete například na stránkách spisnickou.cz. Do vyhledávače si také můžete zadat pojmy jako akordy a texty či zpěvník s akordy a vybrat ten, jenž vám bude nejvíce vyhovovat. Uvidíte, jakou budete mít radost, až si přehrajete svůj první song. Brzy zjistíte, že ty nejkrásnější písničky jsou i ty nejjednodušší mnohdy sestávající z několika základních akordů.

Otrkejte se a začněte hrát před publikem

Pak už bude zbývat jen jediné: otrkat se a začít hrát před publikem. Nejprve zahrajte své rodině, pak kamarádům a poté před neznámým publikem. Víte třeba, jak začínal například Mikolas Josef? Hrou na ulici. Tou se prý naučil více než na jakékoliv hudební škole. Co vy víte, třeba půjdete v jeho šlépějích?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *