Docházkový systém je doporučenou evidencí dětí v předškolním zařízení

Ochrana osobních údajů v případě předškolních dětí, které docházejí do školského zařízení nebo dětské skupiny, startuje. Docházkový systém zachycený v jednoduchém programu umožňuje dětem a jejich rodičům, potažmo pedagogickému sboru, kontrolovat elektronicky docházku, absenci, počet dní, respektive hodin, jež děti stráví v konkrétním předškolním zařízení. Pro provozovatele, ředitele, pedagogy je program Dignus doslova úlevou v „papírování“, jehož navyšující se množství úměrně stoupá s počtem přesčasových hodin strávených v přepisu z papírové formy do počítače.

Evidence docházky zjednodušuje práci, šetří potřebný čas a nervy

Znepokojuje vás počítačová gramotnost? Nemusíte se ničeho obávat. Systém Dignus, jenž má v kompetenci evidence docházky, faktury, elektronickou evidenci tržeb, zpracování formulářů, je sestaven tak, aby jej po zaškolení zvládli obsluhovat i méně zdatní pedagogičtí pracovníci, hospodářka či ředitel. Oč se jedná? Dítě (nebo jeho rodiče) je vybaveno čipem, kterým si při příchodu a odchodu ze školky pípne svoji přítomnost. V případě absence není tedy nutné telefonické či písemné omlouvání dětí, pokud se na tom školská rada s rodiči nedomluví. V pravidelném měsíčním součtu se díky elektronické evidenci přesně ví, kolik hodin a dnů svěřené dítě skutečně strávilo ve školním zařízení.

Elektronická evidence docházky umožňuje pedagogům šetřit čas na výchovu a zabavení dětí

Firemní pracovníci, kteří v jednotlivých zařízeních systém evidence Dignus docházky instalují, zaučí osoby pověřené správou evidence jednotlivým úkonům. Elektronická evidence docházky pak pracuje sama. Uložené záznamy slouží k případným kontrolám i pro potřeby rodičů, již žádají například o potvrzení o placení školkovného, atd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *