Investiční zlato sice nepřináší pravidelný výnos, ale ochrání peníze před inflací

Investiční drahé kovy představují ideální způsob, jak ochránit finanční úspory před inflací. Někteří analytici nejsou zastánci investičního zlata či stříbra, a proto do oběhu vypouští různé fámy a mýty, na které se v následujících řádcích zaměříme. Pokud se nevyznáte v obchodování s akciemi, měnami a jinými komoditami, potom se zaměřte na trochu jinou investici, která vám však nezajistí pravidelný výnos.

Jestliže si chcete přilepšit po finanční stránce, investiční zlato není zrovna nejlepší volbou, neboť slouží především k uchování hodnoty. Zlaté slitky tedy nakupujte za peníze, s nimiž nemáte v plánu dlouhodobě manipulovat.

Vlastnosti investičního zlata

Z fyzikálního hlediska se zlato pyšní několika významnými vlastnostmi – trvanlivost, dělitelnost a stejnorodost. I když na druhou stranu se jedná o poměrně vzácný kov, jehož zásoby neustále ubývají, a tím pádem roste i jeho cena. V porovnání s akciemi či dluhopisy nedojde při krachu firmy k znehodnocení zlata, což je jeho další přední výhoda.

Dokonce nezáleží na tom, jak dlouho investiční zlaté slitky vlastníte, protože mají stejnou cenu jako nově vydané slitky.

Kde investiční zlato či stříbro koupit?

Jestliže hledáte odborníka, který se zaměřuje na investiční stříbro a zlato, dovolujeme si vám představit portál Auportal.cz, v jehož pestrém sortimentu najdete investiční zlaté mince a slitky, investiční stříbrné mince a slitky, ale také sběratelské mince a medaile.

Internetový obchod zaměřující se na drahé kovy má také různé výprodeje, a tak můžete zakoupit různorodé prvky za mnohem přijatelnější ceny. Pokud si nevíte s výběrem rady, obraťte se na zákaznickou podporu, kde vám specialisté pomohou zvolit komoditu, která bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům a potřebám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *